PC Parçalarını Erken Almak sorun çıkartır mı?

SosuyoBoyuSama

Femtopat
Merhaba.
Ocak ayında PC toplayacağım. Bazı parçaları Ocak'tan önce alacağım. Sadece monitör, Anakart ve Ekran kartını Ocak'ta alacağım. Mesela şu an bende 50 TL olan indirimle birlikte Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı bu RAM'i 700 TL ile alabiliyorum bu hafta ama sorun yenisi çıkar, beklerse kötü kötü olur deyip çekiniyorum. Sizce bir sakıncası olur mu? Hangi parçaları erkenden alabilirim?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Ocak ayında PC toplayacağım. Bazı parçaları Ocak'tan önce alacağım. Sadece monitör, Anakart ve Ekran kartını Ocak'ta alacağım. Mesela şu an bende 50 TL olan indirimle birlikte Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı bu RAM'i 700 TL ile alabiliyorum bu hafta ama sorun yenisi çıkar, beklerse kötü kötü olur deyip çekiniyorum. Sizce bir sakıncası olur mu? Hangi parçaları erkenden alabilirim?
Teşekkürler.

Ekran kartı,işlemci ve anakartı erkenden almayın. Diğerlerini erkenden alın. Bir sıkıntı çıkmaz.

RAM'ler ve SSD zamanla fiyatı düşen ürünler. 8GB DDR4'ler 2-3 sene önce 400-500 civarına satılırken bugün çifti 600 TL'ye bulunabiliyor hem de döviz bu kadar artmasına rağmen. SSD'ler de yine aynı. Şimdi indirimden RAM, SSD almak yerine yılbaşı indirimlerinden almak arasında çok fark olmayacaktır, hatta daha ucuza bile alabilirsin belki. Ocak ayına çok zaman var, boşuna garanti süresinden 6 ay düşmemiş olur.

Merhaba.
Teşekkürler.
Hayırlı uğurlu olsun aldıysanız karne indirimi gelicek galiba söylentiler var

Merhaba.
Ocak ayında PC toplayacağım. Bazı parçaları Ocak'tan önce alacağım. Sadece monitör, anakart ve ekran kartını Ocak'ta alacağım. Mesela şu an bende 50 TL olan indirimle birlikte Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı bu RAM'i 700 TL ile alabiliyorum bu hafta ama sorun yenisi çıkar, beklerse kötü kötü olur deyip çekiniyorum. Sizce bir sakıncası olur mu? Hangi parçaları erkenden alabilirim?
Teşekkürler.

Yeni Ryzen işlemcilerle 3600 RAM'ler tavsiye ediliyormuş ama bilmiyorum çok fark olur mu? Ben de alacağım gibi çünkü bu ürünü. İlgili satıcıya N11'den yazdım. "Sıfır kutulu, açılmamış ürünler satıyoruz" dendi. Bilindik bir satıcı zaten. RAM bu sonuçta paketleme hassas mı? Diye sormuştum. "Profesyonel olarak bu işi yaptığımızdan 2 kat sağlam şekilde paketleme yapıyoruz"dediler. Ağustos gibi en geç sistemi aktif etme fikrim var. Fiyat iyi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı