PC RGB'leri Senkronize Çalışmıyor

Elen Riannon

Decapat
Hayırlı bayramlar arkadaşlar, dün kasamı monte ettik. RGB kablolarını bağladık. Soğutucu içinden 3'lü çoklayıcı ve kasadan da 4'lü çoklayıcı çıkmıştı bunları birbirine bağladık. Ön kasa fanları, su soğutucu fanları ve pompa fanını da bu kablolara oklar denk gelecek şekilde bağladık. Ve bu çoklayıcının tek ucunu da anakartın RGB girişine bağladık. Fakat su soğutucu ve ön kasa fanları hariç hiçbir parçanın RGB'si senkron ayarlanmıyor. Anakart ışıklandırması yanmıyor bile. ASUS AURA'dan test yapıyorum. Kırmızıda kırmızı, mavide yeşil, yeşilde mavi yanıyor. Ve şimdi de ASUS AURO açılmıyor. "ASUS AURA has stop working" diyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Şuan programdaki sorunu CCleaner ile geride kalmış dosyaları fixleyerek çözdüm. Fakat ekran kartı RGB'si diğerleri ile senkron değil. Birde RAM'ler AURA desteklemiyor. Bunun başka bir yolu var mı?
Mavi rengi seçtiğimde yeşil,yeşil renkte mavi yanıyor neden sizce?

Son düzenleme:
Maalesef RAM'leriniz Asus Aura ile senkronize olmuyor. İsterseniz corsair ique yazılımından denk getirmeye çalışabilirsiniz, isterseniz de hepsinde aynı renkleri efektsiz bir şekilde açabilirsiniz. Ya da hepsini rastgele ayarlayıp güzel bir sonuç çıkmasını umabilirsiniz. Eğer sizin için önemliyse RAM'lerinizi satıp gskill trident z RAM'lerden alabilirsiniz.
Anakart hakkında ise bir fikrim yok.

Maalesef RAM'leriniz Asus Aura ile senkronize olmuyor. İsterseniz corsair ique yazılımından denk getirmeye çalışabilirsiniz, isterseniz de hepsinde aynı renkleri efektsiz bir şekilde açabilirsiniz. Ya da hepsini rastgele ayarlayıp güzel bir sonuç çıkmasını umabilirsiniz. Eğer sizin için önemliyse RAM'lerinizi satıp gskill trident z RAM'lerden alabilirsiniz.
Anakart hakkında ise bir fikrim yok.
Peki mavi renkte yeşil, yeşilde mavi yanıyor neden? Birde burada RAM'lere destek geldiğini söylüyor;

Onu ben de anlamadım. Zamanında ben de alacaktım fakat videoları izleyince tedirgin olmuştum. Gecikmeli ve tam senkronize çalışmıyorlardı. Zaten sonra buradan birisi Asus'la sadece Gskill'in uyumlu çalıştığını söyledi. (o da yanlışmış sanırım adata falan da uyumluymuş) İsterseniz alın, eğer olmazsa alttaki videodaki gibi başka bir program indirerek deneyebilirsiniz. Risk size kalmış. Mavi seçiliyken yeşil yanması ile ilgili bir fikrim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı