PC satılıp PS4 veya Xbox Series S alınır mı?

Rudich

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bilgisayarım 1030 gibi bir ekran kartına DDR3 8 GB RAM ve modelini hatırlamasam da darboğaz sorunu çıkarmayan bir işlemciye sahip.
Uzun süredir oynamak istediğim oyunları 30 FPS bile çalıştıramadığından ve artık online rekabetçi oyunları salıp daha çok third person shooter (TPS) veya yarış/açık dünya tarzı araba oyunları ile vakit geçirdiğimden aklıma PC'mi satıp 2.elden PS4 Slim ve Logitech DFGT direksiyon seti almak geldi.
Planım ya PS4 Slim ile DFGT direksiyon setini almak veya Xbox Series S konsolunu alıp genelde Game Pass'ten olmak üzere oyunları oynamak. Aslında 2. fikir Microsoft'un Activision Blizzard firmasını almasıyla aklıma geldi fakat daha neler olacağı cidden hiç kesin olmadığı için bazı insanların aksine Game Pass'i veya Xbox konsolu falan almayı şu an kesin bir yatırım aracı gibi düşünmüyorum :)
PS4 kısmında ise fazlasıyla güzel ve oynamak istediğim oyunların bulunması üzerine hatta! PS5 çıkmasına rağmen piyasada PS5 kıtlığı olduğu için (sanırım) Sony PS4 üretimine bir süre daha devam edecekmiş. Ben de hem DualShock üzerinden güzel oyunlar oynarım hem de direksiyonla Gran Turismo 7 iyi çıkarsa onu veya en kötü Assetto Corsa Competizione falan oynarım diye düşünüyorum. Bir de insanlar genelde sürekli PS oyunları çok pahalı diyor ama PS sahibi olan tanıdığım bazı kişiler de bana PS'in çoğu ayda güzel indirimler yaptığını söylüyorlar. 50 TL'ye God of War alan falan da var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox Series S mi, yoksa PS4 Slim üstüne de DHGT direksiyon seti mi almak daha mantıklı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Benim bilgisayarım 1030 gibi bir ekran kartına DDR3 8 GB RAM ve modelini hatırlamasam da darboğaz sorunu çıkarmayan bir işlemciye sahip.
Uzun süredir oynamak istediğim oyunları 30 FPS bile çalıştıramadığından ve artık Online rekabetçi oyunları salıp daha çok Third person shooter (TPS) veya yarış/açık dünya tarzı araba oyunları ile vakit geçirdiğimden aklıma PC'mi satıp 2.elden PS4 Slim ve Logitech DFGT direksiyon seti almak geldi.
Planım ya PS4 Slim ile DFGT direksiyon setini almak veya Xbox Series S konsolunu alıp genelde Game Pass'ten olmak üzere oyunları oynamak. Aslında 2. fikir Microsoft'un Activision Blizzard firmasını almasıyla aklıma geldi fakat daha neler olacağı cidden hiç kesin olmadığı için bazı insanların aksine Game Pass'i veya Xbox konsolu falan almayı şu an kesin bir yatırım aracı gibi düşünmüyorum :)
PS4 kısmında ise fazlasıyla güzel ve oynamak istediğim oyunların bulunması üzerine hatta! PS5 çıkmasına rağmen piyasada PS5 kıtlığı olduğu için (sanırım) Sony PS4 üretimine bir süre daha devam edecekmiş. Ben de hem DualShock üzerinden güzel oyunlar oynarım hem de direksiyonla gran turismo 7 iyi çıkarsa onu veya en kötü Assetto Corsa competizione falan oynarım diye düşünüyorum. Bir de insanlar genelde sürekli PS oyunları çok pahalı diyor ama PS sahibi olan tanıdığım bazı kişiler de bana PS'in çoğu ayda güzel indirimler yaptığını söylüyorlar. 50 TL'ye God of War alan falan da var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox Series S mi, yoksa PS4 Slim üstüne de dhgt direksiyon seti mi almak daha mantıklı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Vallaha dostum şu an bu ekonomi de PC dizmek hayal olduğu icin PS almak daha mantıklı gibi geliyor bana da.

Uzun süredir oynamak istediğim oyunları 30 FPS bile çalıştıramadığından ve artık Online rekabetçi oyunları salıp daha çok Third person shooter (TPS) veya yarış/açık dünya tarzı araba oyunları ile vakit geçirdiğimden aklıma PC'mi satıp 2.elden PS4 Slim ve Logitech DFGT direksiyon seti almak geldi.
PS4 kısmında ise fazlasıyla güzel ve oynamak istediğim oyunların bulunması üzerine hatta! PS5 çıkmasına rağmen piyasada PS5 kıtlığı olduğu için (sanırım) Sony PS4 üretimine bir süre daha devam edecekmiş. Ben de hem DualShock üzerinden güzel oyunlar oynarım hem de direksiyonla gran turismo 7 iyi çıkarsa onu veya en kötü Assetto Corsa competizione falan oynarım diye düşünüyorum. Bir de insanlar genelde sürekli PS oyunları çok pahalı diyor ama PS sahibi olan tanıdığım bazı kişiler de bana PS'in çoğu ayda güzel indirimler yaptığını söylüyorlar. 50 TL'ye God of War alan falan da var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox Series S mi, yoksa PS4 Slim üstüne de dhgt direksiyon seti mi almak daha mantıklı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bilgisayarınızı satmak mantıklı bende bugün Series S aldım şu anda oyunlar iniyor hatta. Ben çok fazla PS4 istiyordum fakat artık eskidi 30 FPS rahatsız eder diye düşündüm. Exclusive oyunları da artık ileride PS kiralar oynarım diye düşünüyorum size tavsiyem Series S almanız.

Dostum kesinlikle PS alma onun yerine Xbox Series S al alalı 2 3 ay oldu Game Pass'deki oyunları oynamaktan oyun almama gerek kalmadı.

Bende Series S düşünüyorum hala ama direksiyon seti aklımı çeliyor.
Bir de bende PC Game Pass var şu an mesela 4 aydır kullanıyorum ama orada benim istediğim türde oyunlar pek yok. Genelde bağımsız ve orta kalitede "Netflix'deki gibi" yığınla oyun var ama dediğim gibi bunların çoğu benim sevdiğim TPS tünüde değil. Üstelik Game Pass'e EA Play de dahil olduğu ve muhtemelen CoD oyunları da geleceği için serise s in 500GB (işletim sistemi dışında bize yaklaşık 300GB kalıyor) depolamasının yetersiz kalacağını düşünüyorum ve ekstra Xbox SSD-HDD verisyonlarını da taktırıcak durumum yok en son baktığımda çok pahalıydılar.

bende

Bende series s düşünüyorum hala ama direksiyon seti aklımı çeliyor.
Birde bende PC gamepass var şuan mesela 4 aydır kullanıyorum ama orda benim istediğim türde oyunlar pek yok. genelde bağımsız ve orta kalitede "Netflix deki gibi" yığınla oyun var ama dediğim gibi bunların çoğu benim sevdiğim TPS tünüde değil. üstelik gamepass e eaPlay de dahil olduğu ve muhtemelen COD oyunlarıda geleceği için Serise S in 500GB (işletim sistemi dışında bize yaklaşık 300GB kalıyor) depolamasının yetersiz kalacağını düşünüyorum ve ekstra xbox SSD-HDD verisyonlarınıda taktırıcak durumum yok en son baktığımda çok pahalıydılar
Dostum boşversene seti felan. Series S alıp geç bence. Valla bende ultrabook kullanıcısıyım, series S almamak için 1 aydır direniyorum. Çünkü alırsam, oyunlara baya bir dadanacağım.

Bence Series S alın, mesela PS4'te 60 FPS Far Cry 6 oynayamaz iken Series S'te 60 FPS sabit oynayabilirsin. Game Pass gibi bir sistem olmasında ayrı bir çabası.

Dostum boş versene seti falan. Series S alıp geç bence. Vallahi bende Ultrabook kullanıcısıyım, Series S almamak için 1 aydır direniyorum. Çünkü alırsam, oyunlara bayağı bir dadanacağım.

Abicim boş versene seti ne? Benim asıl tutkum bu sonuçta üstelik yarış oyunlarının %90'ı PS4 de 60 FPS veriyor. Yine de yorumlarınız için teşekkürler eğer bütçem yeterse Series S'e bakacağım.

Abicim boş versene seti ne? Benim asıl tutkum bu sonuçta üstelik yarış oyunlarının %90'ı PS4 de 60 FPS veriyor. Yine de yorumlarınız için teşekkürler eğer bütçem yeterse Series S'e bakacağım.
Tutkunun yarış oyunları olduğundan bahsetmemişsin ki. Sadece oynayabileceğin oyunlardan bahsetmişsin, onu da direksiyon seti aldıktan sonra ki kısımdan sonra belli etmişsin. Zaten direksiyon bağlamak istiyorsan cevabın belli bunu buraya yazmana da gerek yok. O yüzden açtığın konu, 2 taraflı olduğu için boşver dedim. Bir sürü oyun var series S'te, bütçeni az çok tahmin ediyorum. Sürekli oyun alacak, 200-300 TL'ler dağıtacak biri değilsin. O yüzden series S alman gerekiyor ve direksiyon eğlenceni ileriki hayata bırakman gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı