PC satıp Xbox Series almak

Kafam şu an cok karisik PC satayim kurtulayim diyorum. Yeni cikan oyunlari oynamak istiyorum ama ya sistem dusuk kalıyor ya da oyunlarin fiyatlari cok ucuk oluyor. Ayrica merak ettigim diger bir konu diyelim ki Xbox Series X/S aldim Steam hesabimi baglayabiliyor muyum klavye mouse takip Steam'deki oyunlarimi oynayabilir miyim mesela?
Hocam bende xbox series s var ben memnunum. Game pass çok iyi bir sistem. 100 den fazla oyun veriyor ve sadece 50 tl.

Hocam bende Xbox Series S var ben memnunum. Game Pass çok iyi bir sistem. 100'den fazla oyun veriyor ve sadece 50 TL.

Oyle ama ben hem Steam hesabimi kullanamayacağım oyunlar orada kalacak ayrica klavye mouse baglamak icin GeForce NOW uyeligi almam gerekiyomus her oyunu konsolla oynayamiyom ben hem gelemem oyle uyeliklere bana gore degil Game Pass da olmayan oyunlari bir de ayrica almak gerekiyormus yazin muhtemelen 2. el RTX2060 falan alirim PC ile devam ederim.
Ben de konsol kullanıyorum. Ama hiçbir zaman orta ve üst seviye PC yerini tutmaz bence. FIFA oynadığımdan konsola yönelmiştim. Xbox'ta Game Pass gibi bir avantaj var ama yine de oyunlar PC'ye göre daha pahalıdır. “fps olayını çok kafaya takmam, genelde hikaye tabanlı oyunlar oynarım yeter ki kasma vs olmasın” diyorsanız konsola yönelebilirsiniz. Ama örnek olarak Warzone oynuyorum bir PC gibi zevk vermiyor bence Online rekabetçi oyunlar. Tabii FIFA hariç. O konsolda daha iyi.

Hikaye oyunlari oynuyorum genelde zaten de aldigim oyunlarin Steam'de kalmasi saçma ayrica tek oynadigim oyun Apex Legends onu da klavye mouse ile oynayabilirim gamepad ile oynayamam.

Klavye mouse desteği için Geforce Now almana gerek yok. Zaten konsolda onu alman mantıklı olmaz. Warzone gibi klavye mouse destekleyen her oyunu oynayabilirsin

Klavye mouse desteği için GeForce NOW almana gerek yok. Zaten konsolda onu alman mantıklı olmaz. Warzone gibi klavye mouse destekleyen her oyunu oynayabilirsin.

Apex klavye mouse destegi var mı? Lutfen var de.
Xbox kullanıyorum, kendine ait marketi var. Ne yazık ki Epic'ya da Steam'den aldığın oyun burada geçerli değil. Bazı oyunlar klavye mouse desteğine sahip ama bu oyunlar oldukça kısıtlı bu yüzden Google'dan ufak bir araştırmayla bu oyunları öğrenebilirsin. Ek olarak konsol, ben koltuğa uzanayım uzaktan konforumu bozmadan oynayayım diyenler için harika cihaz ancak rekabetçi, FPS oyunları oynuyorsan hiç de sana göre değil. Misal ben Fortnite'ı hala daha telefonumda oynamaktan daha çok keyif alıyorum bir yıldır hala daha Gamepad'e alışamadım. Ama daha çok hikaye bazlı oyunlarda (The Witcher gibi) bence güzel oluyor hele ki koltuğa yaslanıp oynarsan güzel keyif. Bir de unutmamak lazım fiyat performans olarak PC'ye göre çok daha iyiler hele ki Game Pass olayı işin can alıcı noktası. Son olarak sana oynadığın oyunlar Game Pass'e dahil mi ya da konsolda ne kadar ücrette satılıyorlar ona bakmanı tavsiye ederim. Büyük, güzel bir televizyonun yoksa ve bilgisayarın da çok eski ve yetersiz bir sistem değilse açıkçası tavsiye etmem. Hele ki alıp bilgisayar gibi kullanırım diyorsan hiç öyle olmuyor.

Hocam benim PC de tek isim oyun oynamak, oyun oynarken Spotify'dan sarki dinlemek ve YouTube'da video izlemek dedigin Witcher gibi hikaye oyunlari oynuyorum bir oyun aldimmi zaten en az 100saat oynarim da iste bir Apex var Online. Onsuz bilmiyorum canım sikilir eksik hissederim ne kadar oynayamasamda cok seviyorum.

@teneke carlsberg bildiğim kadarıyla Apex’in desteği yok. Warzone ve Fortnite’ın var. Ama desteği olan olmayan tüm oyunları klavye ve mouse ile oynamanı sağlayan aracı aparatlar mevcut. Cronus gibi markaların ürünleri var çeşitli olarak

Yani PS oyunlarini fazla para vererek oynayabilir miyim? Ayrica Game Pass de istedigim oyunu bulamiyorsam nereden alacagim bu oyunu.

Yok aga boş ver Xbox falan PlayStation özel oyunları var efsane sarıyor 140TL 220TL 300TL olsa da market fiyatları illa indirime giriyor. Ben Uncharted 144TL iken almadım bekledim 58'e aldım bir de CD tarafı far 2.el CD al Letgo'dan oradan buradan daha da ucuz hem bitirince takaslayabilirsin. Mesela bahsettiğim oyu CD'de 120TL falan bitir sonra takas et.

Yeni konular

Geri
Yukarı