PC satıp Xbox Series almak

Ben de konsol kullanıyorum. Ama hiçbir zaman orta ve üst seviye PC yerini tutmaz bence. Fifa oynadığımdan konsola yönelmiştim. Xbox’ta Game Pass gibi bir avantaj var ama yine de oyunlar PC’ye göre daha pahalıdır. “Fps olayını çok kafaya takmam, genelde hikaye tabanlı oyunlar oynarım yeter ki kasma vs olmasın” diyorsanız konsola yönelebilirsiniz. Ama örnek olarak Warzone oynuyorum bir PC gibi zevk vermiyor bence online rekabetçi oyunlar. Tabi Fifa hariç. O konsolda daha iyi

Kafam şu an cok karisik PC satayim kurtulayim diyorum. Yeni cikan oyunlari oynamak istiyorum ama ya sistem dusuk kalıyor ya da oyunlarin fiyatlari cok ucuk oluyor. Ayrica merak ettigim diger bir konu diyelim ki Xbox series x/s aldim Steam hesabimi baglayabiliyor muyum klavye mouse takip Steam'deki oyunlarimi oynayabilir miyim mesela?

Merhabalar 3 aydır Series X kullanan biri olarak yorum yapayım Game Pass süper bir sistem EA oyunları kendi oyunları çeşitlilik falan seni bayağı idare eder oyunlar abartıldığı kadar pahalı değil çok iyi i midirmlerde denk geliyor örk origina oddsey valhala toplam 480 tlydi Mafia 1/2/3 179 TL PC'ye göre pahalı olabilir ama abartı değil güzel indirimler giriyor artı livegold indirimleride oluyor her ay ayrıca monitörn veya TV güzelse 4K görüntüleri çok iyi ayrıca FPS derdin yok stabil çoğu eski oyuna FPS 60 güncellemesi var hatta BF1 ve BF5 120 FPS olması lazım kalite ve performans modları arasında aman aman fark yok performans modda stabil 60 her şeyi oynarsın Fortnite Warzone'da monitörün 120 Hz ise 120 FPS desteği var ayrıca Game Pass oyunları dandik değil(Hitman BF1 BF4 BF5 BF3 mast effect 1 2 3 gears serileri Halo serileri daha iki kişilik keyifli oyunları da var ayrıca FIFA vb var 21 tabii ama ekstra para vermeye ne gerek var aman aman farkları yok PC kullandım fakat FPS ve bazı sorunlar can sıkıcı şu an zaten RX 6600 XT alırsınız anca konsol fiyatına ama ona da PCI4.0 anakart ve Ryzen 5 3600 falan lazım gene de ömrü konsola göre daha düşük olur biliyorsunuz sistem gereksinimleri sürekli artıyor.

Kafam şu an cok karisik PC satayim kurtulayim diyorum. Yeni cikan oyunlari oynamak istiyorum ama ya sistem dusuk kalıyor ya da oyunlarin fiyatlari cok ucuk oluyor. Ayrica merak ettigim diger bir konu diyelim ki Xbox Series X/S aldim Steam hesabimi baglayabiliyor muyum klavye mouse takip Steam'deki oyunlarimi oynayabilir miyim mesela?
Pc eski mi hocam? Yoksa amacın ne sorgulamaya başlarım. Ps özel oyunları var da xbox'ın tek avantajı pc ye göre, Game Pass'de Pc Game Pass'de olmayan oyunlar var.

Öncelikle iyi günler dilerim. Ben monster bilgisayarımı kardeşime vererek tıpkı senin düşündüğün gibi bir geçiş yaptım. Series s aldım ve çok memnunum. Ama oyun tarzının önemli olduğunu belirtmek isterim. Ben zaten araba oyunları , gta , cyberpunk tarzı oyunlar oynadığım için çok rahat geldi ve özellikle yatarken oynamak ve konsolu açıp kapamak son derece rahat. Tam rahatına düşkün işi yani. Sürekli fps oynuyorsan biraz zorlayacaktır seni. Ama yaptığım en doğru hareketlerden biri oldu ve memnunum. Yıllık xbox live alıp game pass ultimate ile çevirme metodu uyguladım daha da ucuza geldi. Zaten mutimedya konusu olsun internette gezinme olsun bilgisayarı aratmıyor bana. Oyunlar steam ve epic den daha pahalı orası kesin. İndirim kovalasan bile epic yada steam indirimlerinden daha pahalı fakat mantıksal olarak bakıldığında iyi bir bilgisayar güncellemesi mi yoksa xbox mı daha mantıklı dersen ben xbox derim en azından oyun aldıkca yavaş yavaş cebinden para çıkar. Pc de oynarken optimizasyon sorunu yaşadığım oyunları sıfır sıkıntı ile açması ve quick resume olayı çok güzel bir gelişme oldu. Mesela forza horizon 5 de daha açılış ekranı görmedim bir defa açtım ve konsolu kapatıp açsam yada 2 hafta oynamasam bile kaldığım yerden devam etme gibi güzel bir özelliği var. Eğer sistemin düşük kalıyorsa ve dediğin kadar sıkıntı yaşıyorsan sistem konusunda xbox denemeni tavsiye ederim.

Rtx li pc toplamak sıfır fiyatıyla 16 bin civarı ki bu sadece kasa seires s 6bin civarı series x 12bin arkadaşın parası yoksa 1080de 60 fps altına inmeden rahat bir şekilde series s oynar cebine 10bin kalır siz ps5 le karşılaştırıyorsunuz sanırım
Hocam arkadaş Series S alacaksa lafım yok ki şu anda oyun oynamak istiyen bir kişinin vereceği en iyi kararlardan biri olabilir.Hem fiyat açısından iyi hem de her oyunu açabiliyor.Tabii FPS,görsel kalite ve gelecek için çok iyi olmayabilir ama şu an için en iyi seçenek denebilir.Eger konu Series X vs RTX PC olacaksa Series X güncel olarak 14bin TL,İtopya indirimleri ile RTX 3060 12 bin TL gibi bir fiyata bulunabiliyordu hatta RX6600XT alınırsa daha bile ucuza alınır.Ekipman meselesini hiç katmadım çünkü adamda belli ki zaten ekipman var.Tabii sizin dediğiniz gibi Series S alınırsa fiyat açısından çok daha iyi olur ve bende sesimi çıkartmam.Arkadaş 2-3 erkek karar verse o fiyata Series X bile alırdı.

Sayın hocam Pcden xbox one x konsola 3 ay önce geçtim. 3 aylık deyemimi özetleyeyim:
- Oyun kontrollerinde Mause&Klavyeye elin yatkınsa oyun koluna alışmak pek mümkün olmuyor. Özellikle shooter oyunları oynamak imkansız gibi. Bu senin yeteneğinle alakalı. Ben kol ile oynayamıyorum.
- Oyunların %10nunda mause&kalvye desteği vardır.
- Discord kullanıyorsan, xboxtaki discord pek kullanışlı değil. Bas konuş, ses yansıması olaylarını çözmek çok zor. Buda takımlı oyun oynarken çok büyük problem oluyor.
- Konsol oyunları 300tlden başlıyor. Güncel oyunlar 600-1000tl arası.
- Olumlu yönüde game pass üyeliği. Game pass alıp 100+ oyunu 45tl gibi ücretle oynayabiliyorsun. Oyun zevkin geniş çaplıysa game pass tatmin ediyor.
- Karşılaştırma olarak son model konsol performansında bir pc alsan minimum 20.000tl tutacaktır. Konsolda 4bin ila 10bin arası modeline göre çok daha uygun maliyetle çözebiliyorsun işini.

Yani PS oyunlarini fazla para vererek oynayabilir miyim? Ayrica Game Pass de istedigim oyunu bulamiyorsam nereden alacagim bu oyunu.
Knk aradığın oyun gamepass ta değilse microsoft store'dedir ama oyunu almadan önce indirim beklemeni tavsiye ederim çünkü 600 den 200 e düşen oyunlar var eğer indirimde değilse alma indirim girene kadar gamepass takilerle yetin

Bir soru da ben sormuş olayım. Şu anda Series S ve Series X arasında hissedilir bir performans ve görüntü farkı var mı? Yoksa şimdilik tek fark hafıza ve yeni nesil oyunlar arttıkça mı bu fark ortaya çıkacak? Yani Series X almanın, hafızadan daha farklı bir mantığı olmalı diye sormak istedim.

Hocam konsol alacaksan bir oyuna 700-800TL vermeye hazır olmalısın. Ben sırf PC 200TL olan oyun konsolda 700TL diye PS4 satip PC'ye geçtim ki Xbox'da çoğu oyun PS'den daha pahalı oluyor. Konsola gececekseniz Xbox Game Pass oyunlarına bakın ve ben çok uzun süre götürecek oyunlar var diyorsanız konsola geçin. Konsola klavye mouse bağlanır ama Steam ve Epic hesabı bağlanmaz. Bu arada konsollar PC'ler kadar uçuk en son RTX sistem fiyatına satılıyordu konsollar.

Xbox'da PS'den daha pahalı olan oyun söyleyebilir misiniz?
Hocam istedigim oyunu bulamazsam neden fazla para veriyorum o kısmı anlayamadim.

0 almam zaten hocam.

PC'nin masrafi bitmiyor hem.

Korsan oyun oynayamamayi bir eksi olarak düşünüyorsanız Xbox'da da oyun hesabı almak gibi alternatifler var. Kendi hesabınizdan oyundan atma olmadan oynayabilirsiniz.

Xbox'da PS'den daha pahalı olan oyun söyleyebilir misiniz?

Korsan oyun oynayamamayi bir eksi olarak düşünüyorsanız Xbox'da da oyun hesabı almak gibi alternatifler var. Kendi hesabınizdan oyundan atma olmadan oynayabilirsiniz.
Hocam PS'in son zamlarına kadar Xbox oyun olarak en pahalısıydı.Şuan da her ikiside çoğu oyunda PC'ye göre pahalı ki dert edilmesi gereken konu şunda daha pahalı meselesi değil genel olarak her platformda pahalı olması.Xbox veya PS'de 500-700 arası geziyor diye laf ediyoruz ama PC'deki 269-500TL arası fiyat da fazla.

Geri
Yukarı