Çözüldü PC şifresiz nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalçın22

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Microsoft hesabım ile giriş yaptım. Daha sonra bilgisayarımı kapatıp açınca parola istedi. Parola ise Microsoft hesabımın şifresi olmuş. Ben Microsoft hesabımdan çıkış yapmak istemiyorum. Microsoft hesabım duracak ve parolasız bilgisayarımı başlatmak istiyorum. Her türlü yöndemi denedim ama olmadı. Sizlerden yardım almak istedim. Gerçekten sinir bozucu bir olay.

Çözüm
Microsoft hesabı ile giriş yapıp bilgisayarınızı şifresiz açmak istiyorsanız çalıştıra netplwiz yazıyoruz. Yukarıda çıkan kutucuğu tikli ise tiki kaldırıp uygula yapıyoruz. Ardından kullanıcı adı ve parola yazmanızı isteyecek. Parola yerini boş bırakırsanız yeniden başlatınca hatalı şifre uyarısı alırsınız ve her seferinde şifre yazarak giriş yaparsınız. Bunun yerine kullanıcı adını ve şifreyi yazıyoruz ve tamama tıklıyoruz. Yeniden başlatınca şifre yazmadan bilgisayarınız açılacaktır.
Yerel hesap açın.
1688502486186.png

Önce ayarlardan hesaplar bölümüne gelin, oradan oturum açma seçeneklerine basın, PIN'e basıp değiştire basın, çıkan ekrana mevcut parolayı girin son olarak çıkan yeni şifre bölümlerini boş bırakıp sonlandırın.

Bilgisayarıma Microsoft hesabım ile giriş yaptım. Daha sonra bilgisayarımı kapatıp açınca parola istedi. Parola ise Microsoft hesabımın şifresi olmuş. Ben Microsoft hesabımdan çıkış yapmak istemiyorum. Microsoft hesabım duracak ve parolasız bilgisayarımı başlatmak istiyorum. Her türlü yöndemi denedim ama olmadı. Sizlerden yardım almak istedim. Gerçekten sinir bozucu bir olay.

Yerel hesap kullanmak istemiyorum. Microsoft hesabım ile giriş yapılmış olan bilgisayarımda şifresiz bir şekilde PC mi açabilmek istiyorum.

Kaldırılmıyor maalesef.
Hocam 10 mu kullanıyorsunuz yoksa 11 mi?

Yerel hesap kullanmak istemiyorum. Microsoft hesabım ile giriş yapılmış olan bilgisayarımda şifresiz bir şekilde PC mi açabilmek istiyorum.

Kaldırılmıyor maalesef.

Önce ayarlardan hesaplar bölümüne gelin, oradan oturum açma seçeneklerine basın, pın'e basıp değiştire basın, çıkan ekrana mevcut parolayı girin son olarak çıkan yeni şifre bölümlerini boş bırakıp sonlandırın.

Üstteki çözümü deneyin o zaman.

Önce ayarlardan hesaplar bölümüne gelin, oradan oturum açma seçeneklerine basın, PIN'e basıp değiştire basın, çıkan ekrana mevcut parolayı girin son olarak çıkan yeni şifre bölümlerini boş bırakıp sonlandırın.
Dediğiniz yöntemi denedim ama boş bırakılınca bu işlem gerekli yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı