PC Şimdi Alınır mı?

Merhaba

AMD Ryzen 7 2700
ASUS PRIME B450M-K
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz

Bu 3 ürünü sadece 2 hafta önce 1000 lira daha ucuza alabiliyorduk.

Bu dönemde fuzuli harcama yapılmamalı. Hemen al diyenelere inanmayın. Bende zor dönemden geçtiğimizi biliyorum. Bir iş adamıyım ve inanın bana 9 10 aydır bin lira kazanmış değilim. Malesef iş sektörü (benimki inşaat sektörü) çökmüş durumda. Şu an biriktirdiğimizi yiyoruz. Tutumlu olmanın ve sabırlı olmanın zamanındayız. Ümitsizliğin dinimizde yeri yoktur. Bir şeyler için çabalayacağız.

Bu hükümetle düzelecek mi ekonomi bilemiyorum. Dolar çok daha da artabilir, çok daha da düşebilir. Ekonomistler de bu artışın çok fazla olduğunu ve bunun da abartı olduğunu düşünüyorlar. Bir şeyler üretip satmamız ve halkımızın dolar ile çalışmaması gerekiyor. Şu an sadece bize düşen sabırla bekleyip tutumlu olmamız ve gerekli ihtiyaçlarımız dışında para harcamamamız.

Evet o zaman bütçem ona yetmişti ve almak zorunda olduğum için almıştım. Sizin Türkcell gibi firmalarınıza meraklı değilim zaten. Bu kadar düşmeyin lütfen. Sanki Türkcell'in ürettiği bir telefonu aldım?
Benim meraklı olduğumu hangi mesajımdan çıkardınız?
Bunun kötü bir yanı yok, ben sizin "Türk halkı" içinde bulunduğunuzu nasıl anladığımı gösterdim.
Uzatmaya da gerek yok.

ben sizin "Türk halkı" içinde bulunduğunuzu nasıl anladığımı gösterdim.
Uzatmaya da gerek yok.
Zorunda kaldığım için aldığımı belirttim. Siz daha ne okuduğunuzu bilmiyorsunuz. "Sizin gibi Türkcell firmalarına/firmalarınıza meraklı değilim" demiş olsaydım size de meraklı demiş olurdum. Ama ben "Sizin Türkcell gibi firmalarınıza meraklı değilim zaten" dedim. Evet uzatmaya gerek yok iyi günler.

Maddi imkanınız varsa ve ihtiyacınız varsa alın geçin. Onun dışında zaten şu an alınacak gibi değil. Ben dolar 4,75 civari iken çoğunluğunu Hepsiburada'dan toplamıştım gayet indirimliydi ama dolar kuru nedeniyle indirimleri bitirip fiyatları üste çekmişler. Şimdi çok hesaplı değil. Başka uygun siteleri araştırabilirsiniz, ve hatta Mediamarkt'a da gidip bakabilirsiniz. Websitesinde stoklarda gözükmeyen bazı ürünleri dışarıya göre ucuza bulabilme şansınız var. Taksitle alma düşünceniz varsa çoğu ucuz gibi gözüken siteler vade farkı koyuyorlar. Yine o büyük satıcıların sattığı fiyata gelebiliyor. İyi araştırmanız lazım.
Toplamak istediğim sistem 2 ay önce 4200₺ idi yani 890$ dı ozmanın kuruyla bende dolarla alacktım ama şu an o sistrm 4700₺ yani 730$

Sizce şuan almalımıyım yoksa beklemelimiyim

Dolar kazanıyorsanız ya da birikiminiz varsa aciliyeti yoksa bekleyebilirsiniz. Türk Lirası değer kaybetse de kazansa da siz yine aynı dolar üzerinden alacağınız için çok kaybınız olmayacak hatta lira karşılığında kazancınız bile olacaktır. Türk Lirası Çarşamba gününe yine değer kaybedecek gibi. Size kalmış bir durum.

Son düzenleme:
25 yaş altında olup, 2 yabancı dil bilip ve birazda iyi bir okulda okuyup bu ülkeden kaçmayan kaybetmeye mahkumdur net söylüyorum. Haa benim gibi 35 üstü olanlar treni kaçırdı biz burada 65 yaşında 900 lira emekli maaşı ile 60 metrekare evimizde ölümü bekleyeceğiz malesef...

Yapacağın en iyisi olur yoksa seni dinleyip 5 maaşlarını verecekler.
Umarım yaşın büyüdüğünde maaş kazanmanın ne olduğunu anlarsın. 8Bin liraya sistem 1060lı sistem kurduruyorsunuz gaza getirip gerçek hayatta böyle insanlara çok güzel laflar var da burada izin vermezler.
Çocukların eline geçmiş de ne demek? Kimse 3 maaşını bir ekran kartına vermek istemez ama Türkiye halkı bunu hak ediyor. Kimseye de zorla 1060 al demiyoruz almak isteyen forum kullanıcıları konu açar tavsiye ister soru sorar biz de cevap veririz. Lütfen hayata at gibi bakmayın.
Türkiye halkı hakediyor? :D Ya hakikaten sanal ortam cesaret hapı ya.

Teknoloji konusunda pek iyi sayılmam ama bir dolar yatırımcısı olarak şunu söyleyebilirim kimseye güvenme. Kendine nasıl uygun görüyorsan öyle davranmalısın. Şimdi burda birisi bekle dolar düşecek der düşmez almadığına pişman olursun. Birisi daha da yükselecek der düşer aldığına pişman olursun. O yüzden en iyisi senin ne düşündüğün. Eğer alacağım parçalar için vereceğim para beni zor duruma sokmayacaksa ben şuan direkt alırdım. Ama dolar bu kadar yüksekteyken bilgisayar parçasına ayıracağım para beni zor durumda bırakacaksa kesinlikle biraz daha beklerdim.

Umarım mesajımı almışsındır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı