PC Statik Elektrik Yüzünden Açılmıyor

Daha fazla  
Merhaba, bugün PC'mi açacaktım açma tuşuna bastım açılıyormuş gibi oldu öncelikle gittim kasanın içindeki tüm parçaları çıkarttım içindeki parçalar kasaya değmeyince çalışıyor ama değince yine açılıyormuş gibi olup tekrar kapanıyor. Bir süre araştırmadan sonra sorunun statik elektrikten dolayı olduğunu anladım peki ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bugün PC'mi açacaktım açma tuşuna bastım açılıyormuş gibi oldu öncelikle gittim kasanın içindeki tüm parçaları çıkarttım içindeki parçalar kasaya değmeyince çalışıyor ama değince yine açılıyormuş gibi olup tekrar kapanıyor. Bir süre araştırmadan sonra sorunun statik elektrikten dolayı olduğunu anladım peki ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?
Hangi parçalar değiyor acaba?

Merhaba, bugün PC'mi açacaktım açma tuşuna bastım açılıyormuş gibi oldu öncelikle gittim kasanın içindeki tüm parçaları çıkarttım içindeki parçalar kasaya değmeyince çalışıyor ama değince yine açılıyormuş gibi olup tekrar kapanıyor. Bir süre araştırmadan sonra sorunun statik elektrikten dolayı olduğunu anladım peki ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz? QQQ.

Geçenlerde benim de başıma geldi valla çok uğraştım denilen her şeyi yaptım en son edemedim tamire götürdüm adama ne yaptın da açıldı dedim BIOS upgrade yaptım dedi.

1. PSU arızalı kaçak olduğu için anakart kendi kapatıyor (kasaya montaj olduğunda şaselerden kaçağı algılıyor)
2. montaj yaptığınızda civata tarzı bir şey lehimli bölgelere temas ediyor, ya da kablolar da izolasyonu olmayan bir yer şaseye temas ediyor.

Kasadaki bütün parçaları çıkardım dediğinize göre uzay montaj yaptığınızı varsayıyorum.

Geçenlerde benim de başıma geldi valla çok uğraştım denilen her şeyi yaptım en son edemedim tamire götürdüm adama ne yaptın da açıldı dedim BIOS upgrade yaptım dedi.

upgrade değilde sıfırlamış olabilir mi çünkü bildiğim kadarıyla pc açılmadan bios upgrade edilmiyor

Ne yazikki olmadı ve sanırım bu Power Supply'deki enerjiyi boşaltıyor.
1. PSU arızalı kaçak olduğu için anakart kendi kapatıyor (kasaya montaj olduğunda şaselerden kaçağı algılıyor)
2. montaj yaptığınızda civata tarzı bir şey lehimli bölgelere temas ediyor, ya da kablolar da izolasyonu olmayan bir yer şaseye temas ediyor.

Kasadaki bütün parçaları çıkardım dediğinize göre uzay montaj yaptığınızı varsayıyorum.

Uzay montajın ne olduğunu bilmiyorum ama kasadaki her şeyi çıkarttım ve düz kontak olarak nasıl çalıştıracağımı bulamadım ve kasanın metal kısmına temas etmiyecek şekilde tüm parçalar(anakart, RAM, ekran kartı, harddisk, Power Supply ve işlemci) kasanın dışında yani kasaya deymiyor vaziyette kaanın kablolarını anakarta taktım ve çalıştı geri kasanın içine aktığımda çalışmadı.
Hangi parçalar değiyor acaba?
nasıl yani

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı