PC sürekli kendi kendine kapanıp mavi ekran veriyor

muratglr

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sürekli farklı farklı hata kodlarıyla mavi ekran verip kendi kendine kapanmaya başladı. Format attım düzelmedi RAM'de sorun vardır diye yeni RAM aldım düzelmedi. Bilgisayarcıya götürdüm adam dedi kardeşim hiçbir sıkıntısı yok ben çalıştırdım daha önceden de bütün Memtest falan testleri yaptım sorunsuzdu bu hatayı nasıl çözebilirim?

Ekran kartın sürücüleri güncel mi? Eğer değilse en başta DDU ile var olan sürücüleri kaldır.
Sonra ekran kartının sitesinden en güncel sürücüleri bulup indirin.

Ses sürücünü güncelle.

Ağ sürücülerini güncelle.

Bir kablosuz ağ kullanıyorsanız bir adaptör ile. Onla ilgili bir sorun oluşmuş gibi. Onun ne yapacağını şu an araştırıyorum. Bilgin olsun diye söyledim. Wİ-Fİ adaptörü kullanıyor musunuz? Kablosuz ağda olabilir.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Dediklerim dışında başka bir hata ile karşılaşmadım. Ayrıca güncel derken? Umarım Driver Booster vb. 3. parti yazılımlar kullanmıyorsunuzdur.
ekran kartımı kendi sitesinden kurdum ama diğer driverları driver booster üzerinden kurmuştum

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 33
O zaman açık konuşayım o sistemden hayır gelmez. Normalde önermem fakat Driver Booster kullanımlarında en iyi tavsiyem temiz kurulum yapmanızdır.

Şimdi o diğer sürücüleri kaldır. Driver Booster yazılımı kaldır. Anakartın sitesinden en güncel olan sürücüleri indir.

Mavi ekran bu yüzden veriyor olabilir. Temiz kurulumda yapabilirsin.

Bütün driverları nasıl kaldırabilirim?
Bir süre adaptör kullanmayın. Mavi ekran verecek mi acaba?

Adaptörsüz bağlantı kuramam driverını kurdum fakat art arda 2 kere daha mavi ekran yedim.

Adaptörsüz bağlantı kuramam driverını kurdum fakat art arda 2 kere daha mavi ekran yedim.

Şimdi minidump dosyam bu da.

O sürücüler kalksa bile kalıntıları kalacaktır. Bu yüzden biz Driver Booster kullanımını önermiyoruz ve Driver Booster olaylarında kesinlikle ama kesinlikle temiz kurulum öneriyoruz. O sistem temiz kurulum olmadan zor toparlanır. Çıkartılması gereken ders ise Driver Booster vb. 3.parti yazılımların saçma olması ve sistemi bozuyor olmasıdır.

Yani ne yapmam gerekiyor format mı atayım tekrardan.
Aşağıdaki 2 videoyu sırasıyla izleyin. Temiz kurulum hakkında tüm detaylar burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı