PC toplamak?

HyperıonFury

Kilopat
Daha fazla  
Kolay gelsin. Yaz aylarına doğru PC toplamak istiyorum. Ancak bazı sorunlarım var. Bildiğiniz gibi AMD yeni GPU ve CPU yongalarını tanıtıcak ve NVIDIA'nın da boş durucağını sanmıyorum. Sizce böyle bir zamanda PC toplamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay gelsin. Yaz aylarına doğru PC toplamak istiyorum. Ancak bazı sorunlarım var. Bildiğiniz gibi AMD yeni GPU ve CPU yongalarını tanıtıcak ve NVIDIA'nın da boş durucağını sanmıyorum. Sizce böyle bir zamanda PC toplamalı mıyım?

Bende toplamayı düşünüyorum fakat param yok şu an paran varsa hiç bekleme hemen topla derim bu krizde bu olayların altında dolara ne olacağı belli olmaz fırlar gider tutamazsın :D.

Hocam peki toplarsam ne önerirsiniz hem yayın hem oyun ağırlıklı olacak ama AutoCAD gibi programları çalıştırmayı da düşünüyorum R7 3700X almayı planlıyorum GPU için RTX 2070 Super veya RX 5700XT arasında kaldım.

RTX 2070 Super gerçekten pahalı bir kart ama yazılım desteği ve özel firmaların soğutucuları beni çok cezbediyor diğer yandan RX 5700XT gerçekten daha ucuz ancak yazılım sıkıntıları var deniliyor sürekli parça değiştirecek durumum yok almışken iyi bir şey almak istiyorum çok arada kaldım.
Bütçem sadece ekran, kartı, anakart, işlemci, RAM, M.2 SSD ve işlemci soğutucu için 10000TL.

RTX 2070 Super gerçekten pahalı bir kart ama yazılım desteği ve özel firmaların soğutucuları beni çok cezbediyor diğer yandan RX 5700XT gerçekten daha ucuz ancak yazılım sıkıntıları var deniliyor sürekli parça değiştirecek durumum yok almışken iyi bir şey almak istiyorum çok arada kaldım.
Bütçem sadece ekran, kartı, anakart, işlemci, RAM, M.2 SSD ve işlemci soğutucu için 10000TL.

1584383535907.png

1584383630401.png

Bu da sogutucu versiyonu ekstra sogutucu ekledim.

Para sıkıntısı yoksa yeni teknolojileri bekle. Para sıkıntısı varsa hiçbir şeyi ilk çıktığı an alma. Biraz basit bir cevap oldu ama bence böyle. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı