PC Toplarken Kasa şart mı?

Böyle daha iyi gibi. İterseniz kasa da eklersiniz.
Screenshot_2016-08-14-23-22-55.png
Screenshot_2016-08-14-23-23-01.png

İçinde PSU olan bir kasa alırsın olur biter. Bu kadar düşünecek ne var? Altı üstü bir işlemcin var. 500 watt Aerocool kasa 180 TL. Hiç olmadı tamirci ya da yakın bir okuldan eski bir kasa temin edilebilir. Çoğu okulda 2006'da kurulan bilgisayar sınıflarının kasaları boşta bekliyor. Rica edersen iyi kötü bir kasa verirler.
Fazladan tek kuruş bile ödeyemem kardeşim. İlginiz için teşekkürler. Farklı sitelerden toplayacağım kasayı tahtanın üzerine koyacağım. Zaten kullanım sürem 2 yıl. Beni idare etsin yeter. Bu yüzden Pentium G4400'ın içindeki HD 510 Graphics'i kullanacağım.

Fazladan tek kuruş bile ödeyemem kardeşim. İlginiz için teşekkürler. Farklı sitelerden toplayacağım kasayı tahtanın üzerine koyacağım. Zaten kullanım sürem 2 yıl. Beni idare etsin yeter. Bu yüzden Pentium G4400'ın içindeki HD 510 Graphics'i kullanacağım.
O zaman termal macun alma, G4400 işlemci stok fanının üzerinde macun sürülmüş halde geliyor.

Kasa elbette zaruri bir bileşen değil.

Kasanın işlevleri;
  • donanımı dış darbelere karşı korur
  • donanımı dökülmelere karşı korur
  • donanıma toz geçişini azaltır
  • donanımın kolay kurulumu için standart yuvalar ve hırdavat barındırır
Donanımının korunmaya ihtiyacı yoksa, kolay kuruluma ihtiyaç duymuyorsan ve tozunu da kendim alırım diyorsan zaten yapmalısın. Özellikle duvara asacaksan zaten yerde duran kasalı bilgisayarlardan daha az toz biriktirecektir. Hem üstü açık olunca toz almaktan kolay ne var? Üstelik açık kasalarda hava dolaşımı çok daha kolay elde edilebilir.

Bütçe derdim olmadığından şahsen Thermaltake Core P5 alıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı