PC Toplarken Kasa şart mı?

Kasa yoksa fanı ne yapacaksınız?
Ucuz da olsa bir kasa almanızı tavsiye ederim. Güç kaynağını 350 yada 400w yapıp, fanı ve termal macunu almayıp kasa alın. Bütçe kısıtlıysa Vatan'dan toplamayın. Vatan pahalıdır. Daha uygun siteler var.
Daha uygun dediğin siteleri denedim. Bu seçtiğim parçaların tamamı o sitelerde bulunmuyor.

Sistem güzel ama birazcık eski değil mi? :)

Dosya Ekleri

• ThisIsEnaughTECHNOPAT.PNG
    ThisIsEnaughTECHNOPAT.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 114
tabi güzel kardeşim ben mesela odanın köşesine ana kartı çarpraz bir şekilde sabitledim üstüne ekran kartı'nı vb. alet edavatlarını taktım püfür püfür çalışıyor sadece her hafta temizlemen gerekiyor :(

Dediğini değerlendirdim. Farklı sitelerden toplayınca 865 TL civarına iniyor.
Aslında daha fazla fark ederdi. Bütün parçaları Akakçe ve Teknofiyat üzerinden aratırsanız en uygunlarını bulursunuz. Dediğim gibi termal macun ve fanı çıkarın, güç kaynağını da düşürün ucuz da olsa bir kasa alın. 2 sene kasasız sistem hasar görebilir.

2 sene boyunca kasasız sistem kullanımını önermem. Fakat duvara monte edip, PCI Express uzatmasıyla ekran kartını da dikey olarak sabitlerseniz herhangi bir zarar görmeyeceklerinden dolayı önerebilirim. (Tabii yurt dışında millet bunu Custom sıvı soğutma ile birleştirerek yapıyor ama olsun.)

Aslında daha fazla fark ederdi. Bütün parçaları Akakçe ve Teknofiyat üzerinden aratırsanız en uygunlarını bulursunuz. Dediğim gibi termal macun ve fanı çıkarın, güç kaynağını da düşürün ucuz da olsa bir kasa alın. 2 sene kasasız sistem hasar görebilir.
2 sene sonra hdd hariç tüm parçaları satacağım.

2 sene boyunca kasasız sistem kullanımını önermem. Fakat duvara monte edip, PCI Express uzatmasıyla ekran kartını da dikey olarak sabitlerseniz herhangi bir zarar görmeyeceklerinden dolayı önerebilirim. (Tabii yurt dışında millet bunu Custom sıvı soğutma ile birleştirerek yapıyor ama olsun.)
Ekran kartı düşük olasılıkla kullanırım. Ekran kartsız kullanacağım süresi 1.9 yıl.

İçinde PSU olan bir kasa alırsın olur biter. Bu kadar düşünecek ne var? Altı üstü bir işlemcin var. 500 watt Aerocool kasa 180 TL. Hiç olmadı tamirci ya da yakın bir okuldan eski bir kasa temin edilebilir. Çoğu okulda 2006'da kurulan bilgisayar sınıflarının kasaları boşta bekliyor. Rica edersen iyi kötü bir kasa verirler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı