Çözüldü PC uyku modundan çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

METTOO

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda oyun yüklemek için açık bıraktım 1-2 saat kadar açıktı ekran kapanmış PC'nin ışıkları da sönmüş klavye ve mousenın ışıkları yanıyor PC'nin üstünde ampul ışığı var o da yanıp yanıp sönüyor. Uyku veya bekleme modunda sanıyorum ama klavye ve mouse ye basıyorum ekran gelmiyor. Acaba arızalandı mı?

Çözüm
Ben F1 2013'ü eski bilgisayarıma kuaraken olmuştu. Power tuşuna basılı tut 10 saniye sonra yeniden basarak aç. Yüksek ihtimalle yükleme iptal olmuştur veya tamamlanmamıştır o yüzden açtığında gözükmeyecektir ama açılacaktır.
Ben F1 2013'ü eski bilgisayarıma kuaraken olmuştu. Power tuşuna basılı tut 10 saniye sonra yeniden basarak aç. Yüksek ihtimalle yükleme iptal olmuştur veya tamamlanmamıştır o yüzden açtığında gözükmeyecektir ama açılacaktır.

Çözüm

Güç düğmesine 1 kere basınca açıldı aynı ekrandan oyun yüklenmiş başkan.

Eğer kurulmamışsa kurulumu tekrar başlatırsın ama bu sefer güç ayarlarında uyku modunu ve monitörü kapamayı hiçbir zaman olarak değiştirirsin. Bir şey olmadan kurulur bu sefer diye tahmin ediyorum.

Güç düğmesine 1 kere basınca açıldı aynı ekrandan oyun yüklenmiş başkan.
İyi oyunlar o zaman

Reisim normalde klavye ve mouse ye bastığımızda açılması gerekmiyor mu güç tuşuna basarsam baştan mı başlatır sistemi böyle olması normal midir?
USB aygıtının uyandırma yetkisinin açılması lazım. Aygıt yöneticisinden hangi aygıtın cihazı uyandırabilmesini istiyorsan detaylarından "Bu cihaz bilgisayarı uyandırabilir" ayarını açmalısın.

USB aygıtının uyandırma yetkisinin açılması lazım. Aygıt Yöneticisi'nden hangi aygıtın cihazı uyandırabilmesini istiyorsan detaylarından "bu cihaz bilgisayarı uyandırabilir" ayarını açmalısın.

Ama 10 dakika sonra bekleme veya uyku ya geçtiğinde mouse veya klavye ye bastığımda açılıyor ama 1-2 saat beklediğinde aynı şeyi yaptığımda güç düğmesine basıyorum zaman farkından dolayı mı izin vermiyor.

Ama 10 dakika sonra bekleme veya uyku ya geçtiğinde mouse veya klavye ye bastığımda açılıyor ama 1-2 saat beklediğinde aynı şeyi yaptığımda güç düğmesine basıyorum zaman farkından dolayı mı izin vermiyor.
Anladım. O zaman uyku modundan derin uykuya geçiyordur. Böylece güç tüketimini azaltır.

Bir sorun yok, engel olmak istiyorsan gelişmiş güç ayarlarından X süre sonra hazırda bekleyen ayarını kapat.

Yeni konular

Geri
Yukarı