PC virüs yedikten sonra Instagram hesabım çalındı

YigiTZ0

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Ben bir yazılım indirmeye çalışıyordum (ücretsiz) ve setupa tıkladığımda birçok kez Windows Defender'in tehdit bulduğu hakkında bildirim geldi. Algılanan virüslerde:Trojan:MSIL/Tasker.WE!MTB Trojan:Win32/Tnega!MSR Trojan:Win32/Trickbot!ml Trojan:MSIL/Tasker.WE!MTB.
Daha sonra ben Instagram'a girdim PC'de bayağı dolaştım Instagram'da. Ve bir sürü hikaye çıktı anasayfaya. 7 kişi takip ediyordum 216 kişi ye çıkmış sayayı yeniledikçe artıyordu. Biomda farklı bir kriptopara sitesi veo sitenin reklamını yapan postlar vardı. Diğer hesaplar çalındımı bilmiyorum ama Windows Defender hepsini sildiğini söylüyor. Takiplerden çıkmaya çalışıyorum hesabın şifresini vb değiştirdim ama takip artmaya devam ediyor. Ayrıca ESET ile tarattığımda PC'de bir şey yok.

Merhaba. Ben bir yazılım indirmeye çalışıyordum (ücretsiz) ve setupa tıkladığımda birçok kez Windows Defender'in tehdit bulduğu hakkında bildirim geldi. Algılanan virüslerde:Trojan:MSIL/Tasker.WE!MTB Trojan:Win32/Tnega!MSR Trojan:Win32/Trickbot!ml Trojan:MSIL/Tasker.WE!MTB.
Daha sonra ben Instagram'a girdim PC'de bayağı dolaştım Instagram'da. Ve bir sürü hikaye çıktı anasayfaya. 7 kişi takip ediyordum 216 kişi ye çıkmış sayayı yeniledikçe artıyordu. Biomda farklı bir kriptopara sitesi veo sitenin reklamını yapan postlar vardı. Diğer hesaplar çalındımı bilmiyorum ama Windows Defender hepsini sildiğini söylüyor. Takiplerden çıkmaya çalışıyorum hesabın şifresini vb değiştirdim ama takip artmaya devam ediyor. Ayrıca ESET ile tarattığımda PC'de bir şey yok.

Instagram tokenin düşmüş şifreni falan değiştir hallolur.

Edit: Değiştirmişsin görmemişim sorunun hallolması gerek şifre değiştirdiysen olmazsa format çözüm

Hocam bence çok normal trojan yediyseniz ne yazarsanız otomatik karşıya gidiyor.

Trojan yemişsiniz bilgisayarınızın internetini kesin Instagram hesabınızı e-posta veya telefon numaranız ile kurtarmayı deneyin format atmanızı öneririm.

Zaten Trojan bulaşmış bir bilgisayarda bu tarz olaylar meydana gelir. Bilgisayarınıza Kaspersky, MwlareBytes gibi AV yazılımları indirip internetsiz ortamda bir tarama daha yapın.

Bu virüslerin ne olduğunu biliyor musnuz? Temp dosyalarının etkilendiği falan yazıyor.
Kişisel verilerinizi ele geçirmek için tasarlanmış kötü amaçlı programlardır.

Bu araçlar ile tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı