PC vs konsol

Chairax

Centipat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Arkadaşlar yardım eder misiniz?

Konsol mu alsam PC'ime takviye mi yapsam kararsızım ve artık fazla aşırı oldu bu kararsızlık.

Bilgisayar geliştirirsem mağaza imkanlarına göre RX 560 4 GB ROG STRIX OC + 12 GB RAM + yeni bir anakart + i3 9100F olacak fakat konsol alırsam PS4 Pro alacağım. Hangisi sizce? Artıları ve eksileriyle birlikte yazarsanız mutlu olur ve bu kargaşama son bulurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yardım eder misiniz?

Konsol mu alsam PC'ime takviye mi yapsam kararsızım ve artık fazla aşırı oldu bu kararsızlık.

Bilgisayar geliştirirsem mağaza imkanlarına göre RX 560 4 GB ROG STRIX OC + 12 GB RAM + yeni bir anakart + i3 9100F olacak fakat konsol alırsam PS4 Pro alacağım. Hangisi sizce? Artıları ve eksileriyle birlikte yazarsanız mutlu olur ve bu kargaşama son bulurum.
Şuan ps4 üretilmediği için fiyatları çok fazla ps4 fat kasa 2. elleri bile 2 binden başlıyor ps4 almak için en kötü zaman haberiniz olsun.

Biliyorum. Ben internetten almayacağım ve 3000 TL'ye 1TB 2 Kol FIFA 20 hediyeli PS4 almayı planlıyorum tanıdığım bir mağazadan.
Almamanızı tavsiye ederim ama alacaksanız da bir şey diyemem fiyatları değerinden fazla yükseldi.
Ps4 üm var o yüzden diyorum :D
Ayrıyetten ben pc deki oyun zevkini ps4 te alamıyorum çoğu oyun kasıyor hissi veriyor.

Almamanızı tavsiye ederim ama alacaksanız da bir şey diyemem fiyatları değerinden fazla yükseldi.
PS4'üm var o yüzden diyorum :D.
ayriyeten ben PC'deki oyun zevkini PS4'te alamıyorum çoğu oyun kasıyor hissi veriyor.

PC evet güzel fakat iyi bir PC her oyunu 60 FPS açan bir PC gerçekten çok pahalı. PS4 fiyatına göre iyi.
Ps4 üm var o yüzden diyorum :D
Ayrıyetten ben pc deki oyun zevkini ps4 te alamıyorum çoğu oyun kasıyor hissi veriyor.
Arkadaşımda PS4 var hatta bana canlı oynadığı videoyu attı ve kasma gözükmüyor.

RX 560 yerine RX 570 alabilirsen pc ile devam etmen daha iyi olur. İkisi arasında fiyat farkı neredeyse yok. Ayrıca 9100f yerine ryzen 5 1600 alabilirsin. Çok daha güçlü bir işlemci ve fiyat farkı yok denecek kadar az. Aklındaki fiyat bandını söyleyebilirsen uygun sistem parçası konusunda tavsiyede bulunabilirim.
.

Son düzenleme:
PC evet güzel fakat iyi bir PC her oyunu 60 FPS açan bir PC gerçekten çok pahalı. PS4 fiyatına göre iyi.

Arkadaşımda PS4 var hatta bana canlı oynadığı videoyu attı ve kasma gözükmüyor.
Oyundan oyuna değişiyor mesela Bloodborne playstation exclusive bir oyun olmasına rağmen 30 fps ama çoğu zaman 30 un altına düşüyor.

9100F oyun için 2600'den bile güçlü.
Yanlışınız var. Her iki işlemciyi de deneyimlemiş biri olarak r5 1600 ün oyun anlamında da daha güçlü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İsterseniz internetten kıyaslama videolarına da bakabilirsiniz. Özellikle işlemciyi yoracak uygulamalarda r5 1600 çekirdek sayısı bakımından çok daha avantajlı bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı