PC vs PS4 Pro

Tamamen optimizasyon ile ilgili.
PS4 için oyunu incik cıncık optimize ediyorlar, donanımdan sonuna kadar faydalanıyorlar.
Ancak PC oyunlarında optimizasyon o kadar abartılı olmuyor. Ekran kartının tüm gücü kullanılmıyor optimizasyon sebebiyle.
Oyunlara ekran kartı yetmeyince de yenisini almak zorunda kalıyoruz. Bu da ekran kartı üreticilerinin işine geliyor.

Arkadaşların da dediği gibi bilgisayarın özelliklerine bağlı ama orta orta bütçeli bi bilgisayarla PS4 Pro'nun nerdeyse eşit olduğunu düşünüyorum. (Benim PC'im senin PS4'ünü döver :D)

PS4 Pro fiyatından fazlasına dizeceğin bir sistem (3 bin lira altı)sana PS4'de alacağın performansı verecek mi ? Vermez. Benim bir arkadaşım konsol hastası olduğu için PS4 kullanıyor istese bilgisayar da toplar ama istemiyor çünkü konsol yetiyor adama. Bana yetmez şahsen ben bilgisayar koltuğunda şekilden şekile girip klavye ve mouse kullanmayı seviyorum. Konsol bana göre değil hocam. Sadece PS4 Pro alacak kadar paran varsa onu al çünkü o paraya alacağın sistem çöp.

Şimdi şunu söylemekte fayda var hocam, CS, LOL ve Dota2 kosolda yok. Sen ne oynayacaksın onu söylemen lazım aslında. GTA,BF1 ve FİFA gibi oyunlar oynayacaksan konsol al yoksa alma.

"Bitmeyen müebbet bir muhabbet." Konsol için olan özel oyunlar dikkatinizi çekiyorsa ve bütçeniz kısıtlıysa, konsol.

Cihazınızı pek çok amaç için kullanacaksanız ve oyun da oynayacaksanız PC. Güncellenebilirliği de unutmamak lazım.

Tamamen amacınıza, oynamak istediğiniz oyunlara ve bütçenize bakıyor olay.

PS4 Pro fiyatından fazlasına dizeceğin bir sistem (3 bin lira altı)sana PS4'de alacağın performansı verecek mi ? Vermez.
2000 TL sistemler PS4 Pro kadar performans veriyor. Hadi buna inanmadınız 2500 TL sistemler PS4 Pro'dan biraz daha fazla performans veriyor. Sırf fiyatına göre performans yorumu yapacaksanız hiç yapmayın, daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 TL sistemler PS4 Pro kadar performans veriyor. Hadi buna inanmadınız 2500 TL sistemler PS4 Pro dan biraz daha fazla performans veriyor. Sırf fiyatına göre performans yorumu yapacaksanız hiç yapmayın, daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verdi mi R5 2400G ? lLow ayarlarda 45 FPS, zaten PS4 Pro 13-14 FPS veriyor ya!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Al bakalım GTX 1050Ti olmuş 1300 lira bak bakalım 60 FPS alıyor mu? GTX 1060 sistem dizsene bana 2500 liraya biraz Witcher 3 oynayalım 60 FPS değerinde. Mantıksız konuşma.

Ben Witcher 3 oynamak istiyorum hadi diz bana bi sistem de 2 bin liraya güzel güzel oynayayım. FIFA oynamak istiyorum güzel güzel hadi bana bir sistem diz üstüne 200 liralık da kol ekle bekliyorum!

Son düzenleyen: Moderatör:

Verdi mi R5 2400G ? lLow ayarlarda 45 FPS, zaten PS4 Pro 13-14 FPS veriyor ya!

Al bakalım GTX 1050Ti olmuş 1300 lira bak bakalım 60 FPS alıyor mu? GTX 1060 sistem dizsene bana 2500 liraya biraz Witcher 3 oynayalım 60 FPS değerinde. Mantıksız konuşma.

Ben Witcher 3 oynamak istiyorum hadi diz bana bi sistem de 2 bin liraya güzel güzel oynayayım. FIFA oynamak istiyorum güzel güzel hadi bana bir sistem diz üstüne 200 liralık da kol ekle bekliyorum!
Intel Kaby Lake G4560 3.5 GHz, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu PC - KAMPANYA
LOGITECH F310 KABLOLU GAMEPAD | Teknosa
Ben arkadaş yerine attım buyur :) Kaldı ki kola falanda gerek yok.

Hahahahahaha hiç güleceğim yoktu vallaha al o sistemi 30-40 FPS ile oynarsın Witcher :D

Sitemizin en akıllı üyesiyle karşı karşıya olmaktan gurur duydum, ben diyorum GTX 1060 ile oynayabilirim full ayarlarda sen diyorsun al GTX 1050Ti tamam alıyım yanına da 300 liralık bakkal işlemci alıyım ? Adam i7 işlemci ile oyun testi çekiyor alamıyor sen 300 liralık işlemci diyorsun. Salçalı makarna tadında oyun oynamak istersem tavsiyeni dinlerim. Kolda sende kalsın kullanırsın.

Attığım iki videoyu izlememişsin belli al bide bunu izle senin o mükemmel işlemcin PS4 Pro'yu ekran kartsız RAM'siz bile geçer sana kalsa ? :D

Hahahahahaha hiç güleceğim yoktu vallaha al o sistemi 30-40 FPS ile oynarsın Witcher :D

Sitemizin en akıllı üyesiyle karşı karşıya olmaktan gurur duydum, ben diyorum GTX 1060 ile oynayabilirim full ayarlarda sen diyorsun al GTX 1050Ti tamam alıyım yanına da 300 liralık bakkal işlemci alıyım ? Adam i7 işlemci ile oyun testi çekiyor alamıyor sen 300 liralık işlemci diyorsun. Salçalı makarna tadında oyun oynamak istersem tavsiyeni dinlerim. Kolda sende kalsın kullanırsın.

Attığım iki videoyu izlememişsin belli al bide bunu izle senin o mükemmel işlemcin PS4 Pro'yu ekran kartsız RAM'siz bile geçer sana kalsa ? :D

Okurken kalbime bir sıkışma girdi... Bakkal işlemcisi dediği işlemci İ3 performansı veriyor...
Birde alaycı tavırla yaklaşmış kimlerle tartışıyoruz ya :)

Attığım sistem salçalı makarna tadında öyle mi ?
Bununda bir tadı var ama söylemeyeyim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı