Çözüldü PC Windows 11 ile kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpigo

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya
Daha fazla  
Meslek
Yazılım İşleri İle Uğraş, Haber Sitesi Yazarı
Normalde Windows 10 kullanırdım. Resmi yayınlanan Insider sürümünü resmi şekilde kullanıyorum TPM 2.0 çip var, UEFI var ve her şey uyuyordu bende kurdum. Şöyle 2-3 hafta kadar gayet rahattı ama son 2 gündür mesaj yazarken takılmalar, video izlerken işte ekran gidiyor ses gidiyor sonra geliyor. Önceden sıfır sıkıntıydı. Sizce Windows 10'a dönüp Windows 11'in nihai sürümü çıkana kadar beklemeli miyim? Bu arada görev yöneticisine bakıyorum sistemi çok kullanan bir durum yok CPU %9, RAM %58 civarı. Kapatıp açınca 6-7 saat sorun çıkartmıyor.

Çözüm
OneDrive silince asla kasma olmadı. 11:36'dan beri kasma yok. Normalde çoktan olması lazımdı.
Çözüm: OneDrive kaldırmak.
OneDrive sildim. Artık kasma yok gibi duruyor. Saatler sonra göreceğim eğer devam ederse Windows 10 dönerim. Saçma sapan cevap vermeyenlere teşekkürler. Bunu yapma sebebim eski bir diz üstü bilgisayarım vardı, orada OneDrive silince Windows 10 kasmamıştı. Daha sonrasında MacBook alınca onu online derse giremeyen birisi girebilsin diye bağışlamıştım. Not olarak OneDrive silmesini ve yöntemlerini bırakmıştım. Şimdi sağlam bir kasma esnasında OneDrive sildim direk geçti.

Son düzenleme:
Sorunlar yeni nesil işlemciler ve driverlerin devamındaki programların birbirine desteklemediği için oluyor. Ağır sorunlar yaşıyorsanız kurtarma bölümünden eski işletim sisteminize geçmenizi öneririm.

Allah, Allah bak sen şu işe tam sürümü çıkmamış olması nedeniyle olabilir mi?

Tam sürüm çıkmadı ancak geliştirici sürümü kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Tam tersine performansım arttı. Akıcı ve animasyonları daha yeni olan bir PC kullanıyorum havası yaşattı. Herkeste olumlu sonuçlar yaşatmasada %70 olumlu geri dönüşler alınıyor.

Sorunlar yeni nesil işlemciler ve driverlerin devamındaki programların birbirine desteklemediği için oluyor. Ağır sorunlar yaşıyorsanız kurtarma bölümünden eski işletim sisteminize geçmenizi öneririm.

Tam sürüm çıkmadı ancak geliştirici sürümü kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Tam tersine performansım arttı. Akıcı ve animasyonları daha yeni olan bir PC kullanıyorum havası yaşattı. Herkeste olumlu sonuçlar yaşatmasada %70 olumlu geri dönüşler alınıyor.
Sende sorun çıkmaması gördüğün gibi başkalarında çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

OneDrive silince asla kasma olmadı. 11:36'dan beri kasma yok. Normalde çoktan olması lazımdı.
Çözüm: OneDrive kaldırmak.

Çözüm

Geri
Yukarı