PC yavaş açılıyor ve sesli çalışıyor

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! PC açılış süresi 34 saniye kadar yükseldi. SSD kullanıyorum ve performansı genel olarak iyi. Ayrıca PC açılırken çok yoğun bir uğultu yapıyor fanlar ve PC gözle görülür şekilde ağırlaştı, işlemler uzun sürüyor.

Bios ayarlarınızdan Legacy + UEFI boot mu yoksa sadece UEFI mi aktif ?

BIOS'unuzda Windows 10 WHQL desteğini etkinleştirdiniz mi ?

Sata modunuz Ahci mi raid mi ?

Msconfig ayarlarınızı yaptınız mı ?

UEFI kurulum maalesef yok hocam. Msconfig yaptım. Diğer ayarları maalesef bilmiyorum.

Benim Bilgisayarda da aynı sorun açılma süresi gayet iyi ama açılırken şiddetli şekilde tır sesi çıkarıyor 1 2 dk sonra geçiyor ama uğultu devam ediyor dediklerinizi yaparsam düzelir mi ?

Benim Bilgisayarda da aynı sorun açılma süresi gayet iyi ama açılırken şiddetli şekilde tır sesi çıkarıyor 1 2 dk sonra geçiyor ama uğultu devam ediyor dediklerinizi yaparsam düzelir mi ?

Sorunlarınız varsa kendi konunuzu açmanız daha güzel olur. Sizin sorununuz yazılımsaldan çok fiziksel gibi deneyebilirsiniz ama kesin birşey söyleyemem detay bilmeden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı