PC yavaşlaması için ne yapılabilir?

Morg34

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Sistem özellikleri,

Intel(r) Core(tm) i3-9100F CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, 4 çekirdek,
Sapphire RX580 8 GB ekran kartı.
8x2 XPG RAM.
MSI H310M PRO DDR4 2666MHz anakart.

PC'yi alalı yaklaşık 1 yıl olacak ve henüz format atmadım. Bu nedenle yavaşladığını düşünüyorum.

Düşünceleriniz nelerdir?

Merhaba arkadaşlar,

Sistem özellikleri,

8x2 XPG RAM.

PC'yi alalı yaklaşık 1 yıl olacak ve henüz format atmadım. Bu nedenle yavaşladığını düşünüyorum.

Düşünceleriniz nelerdir?
Windows güncellemeleri sorun çıkartıyor olabilir. O yüzden ne zaman yeni bir güncelleme gelse bilgisayarı güncellemek yerine güncel olan Windows 10'un isosunu indirip sistemi en baştan kurmakta fayda var.

Güncellemelerin sorun çıkarmasının nedeni: (bildiğim kadarıyla) yeni güncellemerli ya eskilerinin üzerine kuruyor ya da eskileri silmiyor. Ama her şekilde bu sorunun donanım ile ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü yeni bir format sonrası her sistem az da olsa hızlanıyor.

Eğer bu dediğimi yapmak istemezsen program-dosya yöneticisi yükleyip kullanmadığın programları silmende fayda var ve bilgisayarın başlangıçta açtığı programları kapatabilirsin.

Merhaba arkadaşlar,

Sistem özellikleri,

8x2 XPG RAM.

Düşünceleriniz nelerdir?

Ehh hiç crack oyun indirdin mi arkada mining yapmışa çok normal.

Arkadaşlar araya girmiş gibi olacağım ama, ben de bilgisayarı ilk aldığım zaman internet kafede oynadığım PES17 hesabını denemek için PES17'yi torrent indirmiştim. Ama 1 ay bile olmadan silmiştim. Şu an ise bilgisayarda torrent adına bir tek klasör bile yok. Benim bilgisayarım da ara sıra yavaşlıyor, eskiden açılırken 4-5 saniye daha erken açılırdı mesela. Bununla bir ilgisi var mıdır?

Geri
Yukarı