PC yavaşlaması için ne yapılabilir?

Morg34

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Sistem özellikleri,

Intel(r) Core(tm) i3-9100F CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, 4 çekirdek,
Sapphire RX580 8 GB ekran kartı.
8x2 XPG RAM.
MSI H310M PRO DDR4 2666MHz anakart.

PC'yi alalı yaklaşık 1 yıl olacak ve henüz format atmadım. Bu nedenle yavaşladığını düşünüyorum.

Düşünceleriniz nelerdir?

Arkada çalışan gereksiz programlar varsa silin. "Temp" ve "%Temp%" gibi konumlarda gereksiz dosyalar birikiyor. Girip silin onları. Ayrıca virüs taraması yapın. Sonuç hala aynı ise format atın hocam.

Arkadaşlar araya girmiş gibi olacağım ama, ben de bilgisayarı ilk aldığım zaman internet kafede oynadığım PES17 hesabını denemek için PES17'yi torrent indirmiştim. Ama 1 ay bile olmadan silmiştim. Şu an ise bilgisayarda torrent adına bir tek klasör bile yok. Benim bilgisayarım da ara sıra yavaşlıyor, eskiden açılırken 4-5 saniye daha erken açılırdı mesela. Bununla bir ilgisi var mıdır?
Torrent klasörünü kökünden silseniz bile bilgisayara zarar vermeye devam eder çünkü sizin sildiğin şey oyundur ama eğer virüs bulaşmışsa onu kolay kolay silemezsiniz.

Torrent klasörünü kökünden silseniz bile bilgisayara zarar vermeye devam eder çünkü sizin sildiğin şey oyundur ama eğer virüs bulaşmışsa onu kolay kolay silemezsiniz.
Aslında torrent kullanmayı biliyorsan zararı olmaz diyen arkadaşlar var, ben de sağlam diyebileceğim yerden indirmiştim. Şimdi format atmaya da üşeniyorum. :D

Aslında torrent kullanmayı biliyorsan zararı olmaz diyen arkadaşlar var, ben de sağlam diyebileceğim yerden indirmiştim. Şimdi format atmaya da üşeniyorum. :D
Uzun süreler torrent kullandım ve şunu diyebilirim ki: Torrent kullanmak bilgisayara her şekilde zarar veriyor.
Kaçak yollardan kullanılan yazılımları demiyorum. Sadece torrentten bahsediyorum.

Geri
Yukarı