PC yeniden başlarken 0xc0000454 sorunu

Creed Dostu

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime X670 -P-CSM ATX Anakart
AMD Ryzen 7 7800X3D İşlemci
Corsair Vengeance 6000 Mhz DDR5 Ram
Pny 4070 Ti GPU
Kingston 1 TB SSD
Phantex P500A Kasa
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar başlıkta ve aşağıda vermiş olduğum resimdeki hatayı alıyorum. Sorun nedir acaba ? Yeniden başlatırken hep böyle bir hatayla karşılaşıyorum.
20170425_000909.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önyükleme yapılandırma verilerin eksik veya hatalı olduğundan bilgisayarı kurulum medyası ile başlatıp bölge ve dil seçiminden sonra onar diyerek onarmayı dene ve yeniden başlat onarma bitince.

Sorunu hala yaşıyor musun bilmiyorum ama bende yaşadım konu açtım ama sonuç alamadım araştırmalarım sonucunda Microsoft forumunda sorunun çözümünü buldum.

Sorunun çözümünü bulduğum kaynak aşağıda linkte.
0xc0000454 on Reboot After Installing Windows 10 Creators Update on Laptop

Çözümü bulduğum post;
We found out that if you disable the Smart Self test and Secure Boot in Advanced Settings of BIOS your ASUS GL502VS laptop will boot normally. Let us know if you can now boot your PC normally.

Türkçesi Smart Self test ve Advanced Settings'in içindeki Secure Boot özelliğini kapatın. Bu şekilde ben bu sorundan kurtuldum.

Sorunu hala yaşıyor musun bilmiyorum ama bende yaşadım konu açtım ama sonuç alamadım araştırmalarım sonucunda Microsoft forumunda sorunun çözümünü buldum.

Sorunun çözümünü bulduğum kaynak aşağıda linkte.
0xc0000454 on Reboot After Installing Windows 10 Creators Update on Laptop

Çözümü bulduğum post;
We found out that if you disable the Smart Self test and Secure Boot in Advanced Settings of BIOS your ASUS GL502VS laptop will boot normally. Let us know if you can now boot your PC normally.

Türkçesi Smart Self test ve Advanced Settings'in içindeki Secure Boot özelliğini kapatın. Bu şekilde ben bu sorundan kurtuldum.
Kardeşim sorunum hala var ancak artık kafaya takmıyorum. Ama yinede çözmek istiyorum. Bu dediklerin nasıl kapatılıyor onu anlamadım. :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı