PC Yüksek RAM Kullanımı

ozcard

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
8 GB DDR4 3000 MHz RAM'im var. Son 1 haftada boştayken %60 oyundayken %90-95 RAM kullanımı oluyor. Bilgisayarın sürekli açık olmasından kaynaklı mı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs taraması yapar mısınız? Aslında 2004 kullanıyorsanız değerler normal. Eski sistemimde de bu değerleri alıyordum.

Tam böyle bir konu açmak için girdim siteye gerek kalmamış :D
Benim PC'de boştayken ve ilk açıldıgında %45 alanlık bir ram kullanıyor normal oldugunu sanmıyorum
danışmak istemiştim "takipteyim"

Gereksiz ya da ihtiyacınız olmayan servisleri kapatabilirsiniz. Windows başlangıçta çalışan programları kapatabilirsiniz. Bunların haricinde ekstra bir kullanım fark ettiyseniz virüs taraması yapabilirsiniz.

Bağlantıda önerdiğim bazı yöntemleri uygulanayabilirsiniz.
Oyun esnasında işinize yaramayan uygulamaları da kapatabilirsiniz. Ayrıca bellek takviyesi yapmanızı öneririm. Güncel oyunlar için artık 8 GB bellek yetersiz.

Malwarabytes ile tarama yap. Cmd ye net User yaz bak bakalım senden başka kullanan var mı. Görev yöneticisinde işlemler kısmında service. Exe ve system ne kullanıyor eğer bilmediğin bişey kullanıyorsa virüs bulaşmıştır temiz format herşeyi çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı