PCB tasarımı doğru mu?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sosyal halkı easyeda üzerinden 2 adet Arduino tipi geliştirme kartı tasarladım şematiklerini burada veriyorum;

Atmega328P.png

Atmega4809.png

Bu şemtiklerin çizimi doğru mudur bilen arkadaş var ise. Bu iki kartta 0 smd fikri ile tasarlandı smd kullanmamaya özen gösterdim.

Şema çizimi çok karışık olmuş. Daha düzenli yapılabilir. Bunun dışında bu diyotların özelliği nedir?

Eki Görüntüle 2119985

Hocam fazla akımdan izole etmek amaç ha ama model olarak soruyor iseniz 1N5349B-TP zener diyot 3.3v. 1N5817 orijinal Arduino'daki smd diyotun yeterli düzeyde alternatifi.

Hocam fazla akımdan izole etmek amaç ha ama model olarak soruyor iseniz 1N5349B-TP zener diyot 3.3v. 1N5817 orijinal Arduino'daki smd diyotun yeterli düzeyde alternatifi.
Zener diyot fazla akımdan izole etmez ki. Yani belli bir gerilime kadar akım geçirmiyorlar. Oradaki amaç parazit önlemek ise farklı alternatifler düşünülebilir. Ayrıca USB girişli olacaksa esd ve surge protection özellikli USBLC6-2 benzeri malzeme kullanılmasını öneririm.

Zener diyot fazla akımdan izole etmez ki. Yani belli bir gerilime kadar akım geçirmiyorlar. Oradaki amaç parazit önlemek ise farklı alternatifler düşünülebilir. Ayrıca USB girişli olacaksa esd ve surge protection özellikli USBLC6-2 benzeri malzeme kullanılmasını öneririm.

Sağ olun hocam bakacağım.

Geri
Yukarı