PC'de 2 SSD olabilir mi?

Daha fazla  
Merhaba. Benim sistemimde şu an bir SSD var. Ve ben bir tane daha SSD sipariş verdim. PC de 2 tane SSD kullanabilir miyim? Bir de anakart ve PSU'ya bağlanıyormuş. Bunu bağlamak için kablo SSD ile mi geliyor yoksa anakartın kendi üstündemi takılı yoksa kabloyu ayrımı alacağım?

Tabii ki kullanırsınız; SSD'yi kasadaki soketlerden birine vidalayacaksınız sonra PSU'dan gelen SATA güç kablosunu SSD'ye, anakartın kutusundan çıkan SATA 3 kablosunun da birini SSD'ye diğerini ise anakarttaki SATA girişlerine takacaksınız. *SSD'nin yanında ek kablo gelmez.

Merhaba. Benim sistemimde şu an bir SSD var. Ve ben bir tane daha SSD sipariş verdim. PC de 2 tane SSD kullanabilir miyim? Bir de anakart ve PSU'ya bağlanıyormuş. Bunu bağlamak için kablo SSD ile mi geliyor yoksa anakartın kendi üstündemi takılı yoksa kabloyu ayrımı alacağım?

1-) evet iki SSD olabilir.
2-) anakartın kutusunun içinden SATA veri kabloları çıkıyor olması lazım, PSU'nuzdan da SATA güç bağlantısını yapacaksınız.

Aldığın SSD SATA SSD ise bilgisayarın anakartının SATA portuna bağlayarak (ayrıca PSU'dan güç kablosunuda bağlaman gerekiyor) kullanabilirsin. SSD'nin yanında herhangi bir kablo gelmez ayrıca SATA kablosu ve güç kablosu alman gerekir, PSU kutusunun içinden çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı