PC'de internet hızı yavaşlığının sebebi ne olabilir?

• Konuyu başlatan TVL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 150

TVL

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 gündür masaüstü bilgisayarımdan internet hızı olarak 10 katı aşkın düşüş yaşıyorum. Bunun sebebi internet servis sağlayıcı değil, onlarla konuştum sonra hiç kullanmadığım bir laptopa Ethernet kablosu bağlayarak hız testi yaptım ve gayet ideal bir hız sonucu aldım. Bunu masaüstü bilgisayarımda nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kullandığın WI-FI adaptörü bozulmuş olabilir (bozulmuş demek illa çalışmaması anlamına gelmiyor). Mesela bir anımı hatırlatayım internet hızım 24Mbps olmasına rağmen laptop üzerinde 5'e kadar alabiliyordum. Superonline'yi aradım defalarca şikayet kaydı oluşturdular geldiler baktılar birşey yok adam cihazla test ediyo 22 geliyor. Sonra laptopu temizlerken o WI-FI'yi tutan mandallar var sarı altın gibi onlar oksitlenmiş meğersem ondan hızım düşük çıkıyormuş.

Siz de başka bir WI-FI kartı veya adaptörü ile deneyin %100 sonuç alacaksınız.

Arkadaşlar 5 gündür masaüstü bilgisayarımdan internet hızı olarak 10 katı aşkın düşüş yaşıyorum. Bunun sebebi internet servis sağlayıcı değil, onlarla konuştum sonra hiç kullanmadığım bir laptopa Ethernet kablosu bağlayarak hız testi yaptım ve gayet ideal bir hız sonucu aldım. Bunu masaüstü bilgisayarımda nasıl çözebilirim?
Wireshark kurup ağ trafiğini kontrol ediniz.

Geri
Yukarı