PC'de internet yavaşlıyor

TheKiller44

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sabah PC'yi açtığım zaman veya bazen gün içerisinde, kablolu bağlantı yaptığım bilgisayarda aşırı derece de internet yavaşlıyor. İnternet tamamen gitmiyor fakat herhangi bir şey açılmıyor. PC'yi kapatıp açmama rağmen bu durum devam ediyor fakat modemi kapatıp açınca düzeliyor. Önceden internetimizde kopmalar oluyor diye Türk Telekom'u aradık bize kendi modemini sattı. Bununla ilgili bir durum olabilir mi acaba? Modem üzerindeki diğer LAN portlarına da kabloyu taktım fakat sorun halen devam ediyordu. Tek modemi kapatıp açınca düzeliyor fakat bu da çok can sıkıcı bir durum çünkü her gün bunu yapmak istemiyorum. Türk Telekom denen rezil firmayı da aradığımda bir dönüş yapmadı son çare olarak teknik destek çağırmayı düşünüyorum fakat buraya da sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, sabah PC'yi açtığım zaman veya bazen gün içerisinde, kablolu bağlantı yaptığım bilgisayarda aşırı derece de internet yavaşlıyor. İnternet tamamen gitmiyor fakat herhangi bir şey açılmıyor. PC'yi kapatıp açmama rağmen bu durum devam ediyor fakat modemi kapatıp açınca düzeliyor. Önceden internetimizde kopmalar oluyor diye Türk Telekom'u aradık bize kendi modemini sattı. Bununla ilgili bir durum olabilir mi acaba? Modem üzerindeki diğer lan portlarına da kabloyu taktım fakat sorun halen devam ediyordu. Tek modemi kapatıp açınca düzeliyor fakat bu da çok can sıkıcı bir durum çünkü her gün bunu yapmak istemiyorum. Türk Telekom denen rezil firmayı da aradığımda bir dönüş yapmadı son çare olarak teknik destek çağırmayı düşünüyorum fakat buraya da sorayım dedim.

Modem CRC basıyor olabilir. İnternet yavaşladığında bir hız testi yapın ve hat değerlerinde ki CRC fec ekranını bizimle paylaşın.

Hocam en iyisi teknik servisi çağırmak bence, ama sadece modem kilitlemeye çalışırlarsa alma çünkü bence senin olayın tek modeme bağlı değildir, saygılar.

Hocalarım cevaplarınız için teşekkür ederim. PC'de yaşadığım zaman internet açılamayacak derece de yavaşlıyor. Fakat kablosuz olarak bağlandığımda bir problem olmuyor 35 mbps'nin 30'nu veriyor. Kablonun sağlam olduğuna eminim. 2 Hafta önce Türk Telekom yeni bir modem vermişti çünkü önceki modemde kablosuzda da direkt olarak gidiyordu. Bununla bir ilgisi olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı