PC'de mining virüsü olduğu nasıl anlanır?

Görev yöneticisini açtığınızda belli olur zaten kullanımlardan :D. Eğer bir oyun açık değilse veya Wallpaper Engine gibi masaüstünde dahi yük bindiren uygulamalar çalışmıyorsa ekran kartı kullanımı %5 civarını pek fazla geçmez. İşlemci kullanımı da sistemden sisteme değişmekle beraber %25 fazlası pek olmaz.
Herhangi bir kazım virüsü varsa zaten boşta %100 kullanım ile kendini aşırı bariz belli eder.

Durduk yere ekran kartı kullanımı çok fazlaysa mining virüsü olabilir. İşlemciye yönelik mining virüsleri çok az oluyor.

Görev yöneticisini açtığınızda belli olur zaten kullanımlardan :D. Eğer bir oyun açık değilse veya Wallpaper Engine gibi masaüstünde dahi yük bindiren uygulamalar çalışmıyorsa ekran kartı kullanımı %5 civarını pek fazla geçmez. İşlemci kullanımı da sistemden sisteme değişmekle beraber %25 fazlası pek olmaz.
Herhangi bir kazım virüsü varsa zaten boşta %100 kullanım ile kendini aşırı bariz belli eder.
Şu anda bir tarama yapıyorum gpu kullanımi ortalama 25 cpu 26 normal sanırım.

@ROG_STRIX O kadar tarama yapmanıza gerek yok, hatta disklerinizin ömrünü gereksiz yere törpüler. Kullanımlarda da herhangi bir sorun yok zaten, sisteminiz temiz.

Sistem boştayken anormal bir GPU kullanımı varsa, önceden oynadığınız oyunlarda ciddi bir FPS kaybı yaşıyorsanız şüphelenebilirsiniz. Fazla dert etmeye gerek yok, iyi bir AV ile tarama yapın ve temizleyin.

Sistem boştayken anormal bir GPU kullanımı varsa, önceden oynadığınız oyunlarda ciddi bir FPS kaybı yaşıyorsanız şüphelenebilirsiniz. Fazla dert etmeye gerek yok, iyi bir AV ile tarama yapın ve temizleyin.
PES 21 %30 - 50 arası CPU kullanıyor. Bellekte çok fazla kullanıyor. (Gpu %70+) Çok daha güçlü oyunlar oynuyorum ama hiçbiri bu kadar çok sistem kullanmıyor. Mining virüsünden korktuğum için bu konuyu oluşturdum. Not: Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattığımda önce oyun dosyası içinde trojan virus cıkmıştı sonra Kaspersky bu virusu silip bilgisayarı yeniden başlattı. Şu an tarattığımda bir sorun yok gözüküyor. Sizce sorun var mı?Varsa ne yapmam lazım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı