PC'de mining virüsü bulunması

Redlue61

Zeptopat
Katılım
17 Nisan 2021
Mesajlar
27
Antivirussuz silinir ama uğraştırir ve biraz bilgisayardan anlamak lazım.

Ben Kayıt Defterine Girince ve bilgisayarın üzerine gelip CTRL+F yaptığımda karşıma şu çıktı "SmartScreenfo; akıllı ekranfo; Microsoft Defender SmartScreen; Microsoft Defender akıllı ekran; Windows Defender SmartScreen; Windows Defender akıllı ekran; kimlik avı; PUA; İstenmeyebilecek uygulamalar; istenmeyebilecek yazılım; PUP; PUS; donanımla gelen yazılım; reklam yazılımı; gereksiz yazılım; uygulamalar; istenmeyen programlar; istenmeyen yazılım; aldatıcı yazılım; aldatıcı yazılım; para çıkarıcı; şifreli para bulma; torrent; düşük itibarlı uygulamalar; SmartScreen ayarları; akıllı ekran ayarları; Microsoft Defender SmartScreen; Microsoft Defender akıllı ekran; Windows Defender SmartScreen; Windows Defender akıllı ekran; kimlik avı; PUA; İstenmeyen türden olabilecek uygulamalar; İstenmeyen türden olabilecek programlar; olası istenmeyen yazılımlar; PUP; PUS; paket yazılım; reklam yazılımı; önemsiz yazılım; istenmeyen uygulamalar; istenmeyen programlar; istenmeyen yazılım; greyware; grayware; madeni para; kripto madencilik; torrent; düşük itibar uygulamaları" fakat hala anti virüs ilen tarıyınca bulamıyor
 
KS
F

Furkanwarband

Centipat
Katılım
30 Nisan 2020
Mesajlar
67
Bir vide izledim bilgilendim yarın önce muhtemel virüs olabilecek işlemleri tespit edip malwarbytese tarattıracağım avg ilede tam koruma kullanırsam umarım birdaha bir sorun yaşamam zaten görev yöneticisinde CPU nün çok yüksek kullanımda izlemeye geçince anı düşmesi geçen bir oyunda CPU 0 ve CPU 1 in %100 de kullanması gibi durumlardan dolayı tahmin ediyordum.Ve avg de tahminlerimi doğruladı.
 
KS
F

Furkanwarband

Centipat
Katılım
30 Nisan 2020
Mesajlar
67
Malwarbytese ile tarattım AVG de bir sürü kripto para virüsü tespit etti hepsini sildim peki yerel disk D'de kripto para virüsü bulunabilir mi?
 

Oner41

Centipat
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
1.954
Makaleler
1
Çözümler
9
Karantinaya taşı seçeneğine bastıktan sonra karantinada dosyayı silin ve antivirüsünüz üzerinden tarama yapın.
 
KS
F

Furkanwarband

Centipat
Katılım
30 Nisan 2020
Mesajlar
67
Yerel disk D ye malwarbytese ile 200.000 civarı dosya tarattım malware olarak gösteren bir çok dosya çıktı genelde crack dosyaları galiba hepsi virüsmüdür?
 
KS
F

Furkanwarband

Centipat
Katılım
30 Nisan 2020
Mesajlar
67
Anlamadım AV AM e ne demek? Bu kadar kasadan virüs çıktı yerel disk c den sadece
IMG_20210418_103340.jpg
IMG_20210418_103330.jpg
 

Oner41

Centipat
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
1.954
Makaleler
1
Çözümler
9
Ben o ekran görüntüsünde sağ altta Avast logosu da görüyorum. Avast ve AVG'yi birlikte mi kullanıyorsunuz? İkisi de neredeyse aynı. AVG zaten Avast'a ait.
 
Yukarı