PC'de Upload Yapılamıyor

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayardan resim yükleme sitelerine, upload sitelerine vs. resim ve dosya yükleyemiyorum. Mesela buraya attığım ekran görüntüleri 67 ve 43 KB'lık olduğu için sıkıntı olmadı (Müşteri hizmetlerinden arıza giderildi diye mesaj geldikten sonra). Ama 3 MB ve 1 MB gibi dosya boyutlarında yükleme yapmıyor.

Bu sorunu fark ettiğimde ilk olarak hız testi yaptım. Upload hızı 0.0 olarak çıktı. Bir de "a socket error occured during the Upload test. Please try again later." uyarısı veriyordu. TTnet müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı açtılar, bugün teknik ekipten birisi aradı modeme güncelleme vs. yaptı. Upload hızı 0.22 civarında görünüyor şu an. Ancak hala web sitelerine dosya vs. yükleyemiyorum. Hala yükleyemediğimi söyledim Whatsapp'tan birisine resim gönder dedi. Gönderdim, Whatsapp'ta upload yapabiliyorum yani resim gönderebiliyorum. Ama bilgisayardan upload yapamıyorum. Yüklemeye çalıştığım site ya hata veriyor ya da belirli bir yüzde oranında takılı kalıyor.

2019.06.12-23.56_01.png 2019.06.13-11.25.png

Konuyu açmadan önce bu forumdan ve başka forumlardan edindiğim bilgilere göre yaptığım denemeler:

- Farklı bir modemle denedim olmuyor.
- Splitter vs. değiştirdim olmuyor.
- Splitter olmadan direkt olarak telefon hattını modeme bağladım olmuyor.
- Farklı tarayıcı ile denedim olmuyor.
- Windows Defender programını geçici olarak kapatarak denedim olmuyor.

1 MB'lık ekran görüntüsü göndermem gerekti PC üzerinden, upload edemiyorum. Facebook, resim yükleme siteleri, Discord aracılığıyla göndermeye çalıştım olmadı. Bu websitelerinin sunucularında arıza var desem hepsinde birden mi arıza oldu. Ne yapmam gerekiyor? Sorun neyden kaynaklı olabilir sizce? Daha 2 gün öncesinde rahatlıkla yüksek boyutlu dosyaları yükleyebiliyordum!

Bilgisayarı yeniden kurmak çözüm olabilir mi?

Not: Gmail'e 1 MB'lık dosyayı upload edebiliyorum. Eğer ihtiyaç olursa diye ekliyorum. Modem arayüzü değerleri bu şekilde.

2019.06.13-12.04.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Etherner/Wireless sürücüsünü güncelleyin. Daha sonra Complete Internet Repair indirin. Bütün kutucuklar işaretliyken Go! butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.
İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve test edin.
Telefondan hız testi yapıp upload değerini belirtin.

Etherner/Wireless sürücüsünü güncelleyin. Daha sonra Complete Internet Repair indirin. Bütün kutucuklar işaretliyken Go! butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.
İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve test edin.

Çözüm
Aygıt yöneticisi üzerinden ağ bağdaştırıcıları kısmında "Killer E2400 Gigabit Ethernet Controller" sağ tık yapıp çevrimiçi güncelleme yap dediğimde "Cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü" bildirimi geliyor.

Ekstradan support kısmındaki 5 Haziran tarihli Killer Control Center var, bu programı da kurmam gerekiyor mu?

Bir de bende Driver Booster isimli bir program var. Bu program aracılığıyla sürücüleri indirip güncellememi tavsiye eder misin? Sağlıklı mıdır?

Son düzenleme:
Driver Booster'ı silin, güncelleme yapmayın, daha da bozarsınız.
Belirttiğiniz bağlantıdan kurabilirsiniz.
Daha sonra da belirttiğim 2. aşamayı uygulayıp test edin.

Şu an düzeldi.. önceden %12-15 civarında takılı kalıyordu upload işlemi. Şimdi yavaş da olsa yükleme yapıyor çok teşekkür ediyorum yardımların için. ☺

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı