PC'de virüs mü var?

Yüzde

%99 ile Defender hepsini silip atıyor öyle mi? Deyip bir de okudum diyorsunuz ya gerçekten çok güldürdünüz beni aklınıza sağlık beyefendi oradaki antivirüs testlerini gerçekten okuduğunuza emin misiniz? 17 tane antivrüsten ortalama %99.5'nin üstünde 8 tane antivirüs var ve %99.0 ile Defender'ı göstermeniz oldukça komik çünkü neredeyse 17 av içinden sonuncu sıralarda kalıyor. Malware protection sekmesinde ise 5 tane falsa alarmı var burada okurken gözlük takmanızı tavsiye ediyorum. Bu nasıl matematiktir beyefendi:D Bu antivirüsü veri tabanıyla övüp devamını söylemediğiniz için bazı kullanıcılar Defender da kalmaya devam edecek verdiğiniz bilgilerin devamını getirmeniz lazımdı ilk mesajınızda tekrar belirteyim Defender haricinde BitDefender'ın son 10 yıl içerisindeki testlerini de biliyorum ancak korsan yazılım indiren birçok kişinin biliyor musunuz bilmem ***.dll diye bir false positive vakası ile karşı karşıya kalıyorlar burada bazı korsan yazılımlarını virüs olmadığı halde virüs olarak alıglıyor olabileceğinden özellikle şu anki ekonmik tabloda orijinal kullanımının azalacağını tahmin edebiliyorsanız her ihtimalde de değerlendirmemizi yaparken falsa positive oranınıda es geçmemeniz gerekiyor. Yani Defender'ın bir şekilde bypass edilebiliyorsa o zaman söylediğinizle çelişmemeniz için offline protectionu yüksek olan bir av önermeniz gerekir çünkü bu bypass için yapılan yazılımların bir standart ev kullanıcısını hedef almayacağını bilemezsiniz(Bir Office programında bulunan ekonomik grafik tablosundan da bulaşabilir) Kaspersky ve BitDefender'ın ikisini de severim ancak ben KSC(Daha az paranoyak bir av nin)kullanılmasından yanayım. Ben yazınızı gayet iyi okuyorum siz kendinizle bazı yerlerde çelişiyorsunuz sadece...
Umarım Defender standart kullanıcı için yeterli diye yazmazsınız iyi olur çünkü emin olun iyi bir siber güvenlikçi bunun yeterli olduğunu asla söylemez.
Benim av isteyen arkadaşa tavsiyem eğer standart bir kullanıcıysa Avira ve BitDefender Internet Security
Eğer falsa positive olaylarıyla fazla karşılaşmak istemiyorsa yani ilegal uygulama indirme ihtimali varsa KSC öneriyorum

Hocam Kaspersky indirdim, virüs taraması yaptım PC yeniden başlatıldı mouse gelmiyor.

Kavga etmeyin. Benim derdimi çözmediniz saçma sapan kavga ediyorsunuz.

Hocam Kaspersky indirdim, virüs taraması yaptım PC yeniden başlatıldı mouse gelmiyor.
İşte, sistem hakkında en ufak bilgi olmadan önerilen yazılımlarda yaşadığımız genel sorun. Bu işlemden önce KSC'nin geri yükleme noktası yaratmış olması gerekli, klavye ile giriş yapıp tab kullanarak geri yükleme noktasından sistemi geri yükleyin.
Kavga falan yok ortada? Tartışıyoruz, bilgi alışverişi yapıyoruz?

İşte, sistem hakkında en ufak bilgi olmadan önerilen yazılımlarda yaşadığımız genel sorun. Bu işlemden önce KSC'nin geri yükleme noktası yaratmış olması gerekli, klavye ile giriş yapıp tab kullanarak geri yükleme noktasından sistemi geri yükleyin.

Hocam bir yardım etseniz? PC'de hiç birşey çalışmıyor lütfen yardım edin. Mause,klavye çalışmıyor..

Geri yükleme noktası yok ise eğer basit ama bilinen bir komut olan sfc/scannow u kullanabilirsiniz cmd ile yönetici olarak çalıştırıp bu komutu yazın.

Ctrl+Shift+esc tuşunu basa bilir misiniz burası açılıyorsa eğer haber verin

Hocam bir yardım etseniz? PC'de hiç birşey çalışmıyor lütfen yardım edin. Mause,klavye çalışmıyor..
Klavye ve fare sürücülerini devre dışı bırakmış olmalı KSC. Sistemi yeniden başlatıp güvenli moda geçiş yapın, çalışacak mı kontrol edin. Eğer çalışmaz ise, F8 ile başlangıçta komut penceresine girerek aşağıdaki komutu yazın:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Geri yükleme noktası yok ise eğer basit ama bilinen bir komut olan sfc/scannow u kullanabilirsiniz cmd ile yönetici olarak çalıştırıp bu komutu yazın.

Ctrl+Shift+esc tuşunu basa bilir misiniz burası açılıyorsa eğer haber verin
Klavye dahil hiçbir aygıt çalışmıyormuş, ayrıca eğer KSC sistem dosyalarına zarar verdiyse scannow çalışmayacaktır, DISM denemesi daha doğru.

Klavye ve fare sürücülerini devre dışı bırakmış olmalı ksc. Sistemi yeniden başlatıp güvenli moda geçiş yapın, çalışacak mı kontrol edin. Eğer çalışmaz ise, F8 ile başlangıçta komut penceresine girerek aşağıdaki komutu yazın:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Klavye dahil hiçbir aygıt çalışmıyormuş, ayrıca eğer ksc sistem dosyalarına zarar verdiyse scannow çalışmayacaktır, DISM denemesi daha doğru.

Hocam guvenli moda nasıl geçeceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı