PC'de virüs mü var?

Yardımlarınız için teşekkürler hepinize. 🙂

Hocam, merak ettiğim şey neden böyle bir şey oldu?

Ne demek. Kaynağını bilmediğiniz ve güvenmediğiniz “exe uzantılı veya crackli” dosyalardan kaynaklıdır büyük ihtimalle artık çoğu program keylogger veya trojan içeriyor indirdiğiniz en ufak bir programdan bile kaynaklanabilir.

Ne demek. Kaynağını bilmediğiniz ve güvenmediğiniz “exe uzantılı veya crackli” dosyalardan kaynaklıdır büyük ihtimalle artık çoğu program keylogger veya trojan içeriyor indirdiğiniz en ufak bir programdan bile kaynaklanabilir.
Hocam, olay şöyle oldu ben AV programı bakıyordum technopathda ki önerilere baktım, genelde kaypersky programı öneriliyordu bende kaypersky indireyim dedim. Indirdim kurdum, sağ alt taraftan bildirim geldi. Işte C diskindeki Windows klasöründe şu isimli program zararlı yazılımdır yazıyordu, bilgisayarınızı yeniden başlatıp temizleyin diyordu. Bende ilk önce o programı bulmaya çalıştım bulamadım. Sonra temizleme şeyine tıkladım. Bilgisayar'ın ekranı simsiyah oldu 5 dakika boyunca, sonra bilgisiyar yeniden açıldı, ve masaüstüne geldiğimde hiçbir şey çalışmıyordu. Klavye ve Mause kablosunu çıkarıp taktım gene olmadı, ve telefondan technopat'da konu açtım, bu kadar. Bilgisayarı açınca ilk yapmam gereken şey nedir kaldırayım mı programı? NOT : Kaspersky'ın deneme sürümü bitmiştir yazısı çıkmıştı.

Windows Defender biraz güçsüz kalıyor maalesef

Evet haklısınız. Bütçesi Kaspersky diğer antivirüs programları bütçesi yetmiyorsa Windows Defender yeter.

Sistem dosyaları yada Microsoft programlarınada virüs bulaşabilir. Bu yüzden ciddiye al derim. Ayrıca Defender bildiğim kadarıyla online tehditlere karşı zayıf kalıyor, virüs bulma oranı iyi. tavsiyem kaliteli ücretli İnternet security yazılımları kullanın. Anti virüsler genel olarak sadece virüsü bulur güvenlik duvarları olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı