PC'de virüs mü var?

mertisincoming

Decapat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar aldım. Steam'den yüklediğim bir oyunu oynuyorduk arkadaşımla. (hiçbir crack oyun yok kullanmam da) bir anda oynarken bir tane mikrofon cızırtısı sesi geldi, 1 saniyeliğine gitti. Bu virüs müdür? Yani eğer RAT ise adam mikrofonu açabiliyor diye biliyorum. Bilgisayardaı virüslü ve crack oyun bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayar aldım. Steam'den yüklediğim bir oyunu oynuyorduk arkadaşımla. (hiçbir crack oyun yok kullanmam da) bir anda oynarken bir tane mikrofon cızırtısı sesi geldi, 1 saniyeliğine gitti. Bu virüs müdür? Yani eğer RAT ise adam mikrofonu açabiliyor diye biliyorum. Bilgisayardaı virüslü ve crack oyun bulunmuyor.
Benim gibi biraz paranoyaklık var sizde de. Bugün virüsü silmeme rağmen format atan biriyim. Bence usb yeri biraz sallanmış bir tık gidip gelmiş olabilir. Çok korktuysanız Malwarebytes indirin ve tam tarama yapın bence gerek yok ama hayıra vesile olur belki.

Normal türkler. Virüs konusunda çok paranoyaklar. Çok korkuyorsanız gidin Malwarebytes ile tarama yapın. Internetin her yerine yazıyorum her şeye virüs var mı veya virüs vardır diye düşünmeyin.

Normal türkler. Virüs konusunda çok paranoyaklar. Çok korkuyorsanız gidin Malwarebytes ile tarama yapın. Internetin her yerine yazıyorum her şeye virüs var mı veya virüs vardır diye düşünmeyin.
Aslında virüslerden korkmam. Ama bir keresinde Discord hesabımın çalınmasından dolayı o günden sonra korkmaya başladım. Normal bir virüs girse korkmam çünkü formatla gidiyor. Ama trojansa ve kendini belli etmiyorsa o zaman sıkıntı çıkabiliyor. O nedenle sormuştum.

Biraz paranoyaklık yapıyormuşsunuz gibi geliyor. Eğer çok şüpheleniyorsanız Malwarebytes indirip tarama yapabilirsiniz ama virüs vs. olduğunu hiç zannetmiyorum.
Evet biraz korkuyorum. Ama aslında korkmuyorum. Nasıl oluyor diye sorarsanız eğer bu bir trojansa kendini belli etmeme gibi bir olayı var. O nedenle sormuştum. 4 yıl antivirüssüz kullanmıştım bilgisayarı. Ama Discord hesabım çalınınca virüslerden korkmaya başlayıncaya kadar. Cevabınız için teşekkürler.

Muhtemelen yok, mikrofon cızırtısı yaşanabilir, ses sürücüsüyle ilgili bir sorundur, oyunla ilgili bir sorundur, Windows ile ilgili bir sorundur vs. uzar gider. Virüs ihtimalini ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken EEK veya KVRT ile tarama yapmak. Hızlı tarama iş görür.

Hoparlör ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Bende kedim laptopun üstünde tepindikten sonra olmaya başladı.

Muhtemelen yok, mikrofon cızırtısı yaşanabilir, ses sürücüsüyle ilgili bir sorundur, oyunla ilgili bir sorundur, Windows ile ilgili bir sorundur vs. uzar gider. Virüs ihtimalini ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken eek veya KVRT ile tarama yapmak. Hızlı tarama iş görür.

Herhangi bir virüs olacağını hiç sanmıyorum ama eğer kafamda takılı kaldı derseniz üstte arkadaşın yazdığı gibi Malwarebytes veya Kaspersky Security Cloud - Free indirebilirsiniz. Bu programların hiçbir zararı yoktur. İsterseniz can değer hocamın da anti virüs programları ile ilgili videosuna bakabilirsiniz. Bu arada mikrofon cızırtısı üstte arkadaşın yazdığı gibi USB kablosunun bir tık çıkmasından falandır önemsenecek bir olay değil :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı