PC'de virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Kabak gibi de anlaşılır. Antivirüs bulmaz diyorsan ağını gelişmiş derecede al bir firewall arkasına izle. Hadi onu da aşacak ise process kontrolü yaparsın incelersin. Hadi onda da manipülasyon yaptı diyelim dökümleri incelersin. Binbir zararlı yazılım analiz yolu var.

Anlaşılır, anlaşılırda windows defender ile anlayamazsın.
Benim son zamanlarda bilgisayarımda anlamsız bir yavaşlama takılma vardı 4 farklı antivirüs indirdim hiç biri bir şey bulamadı. Aynısını sende yap. Hepsi ücretsiz deneme sürümü veriyor en son özellikte bir taraf bakalım.
Windows 7'de ne güzel combofix vardı, ahh ah..

Hayır anlayamazsınız.
Ben de virüs yazarıyım, güzel bir decrypt programı ile virüs sistemde kalabilir.
En iyi çözümü format atmanızdır sebebi ise eğer sistemde virüs varsa ve gizleniyorsa yüksek ihtimalle sistem dosyalarınıza da zarar vermiştir. Temizleseniz bile sistem dosyalarının silinmesi kalıcı hasar bırakabilir.
Size önerim Kaspersky, AVG, 360 Security. ESET demek isterdim ama testlerim sonucu eskisi kadar iyi koruyamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabak gibi de anlaşılır. Antivirüs bulmaz diyorsan ağını gelişmiş derecede al bir firewall arkasına izle. Hadi onu da aşacak ise process kontrolü yaparsın incelersin. Hadi onda da manipülasyon yaptı diyelim dökümleri incelersin. Binbir zararlı yazılım analiz yolu var.
Proccessler izlenemez diye bir iddiam olmadı. Bir programın içinde zararlı kod olup olmadığını anlayamazsın. Benimkisi kişinin bir zararlı program kullanıp kullanmadığına dair genel bir yorumdu. Sen ise kişi isterse process izleme/izleyememe kısmına çekerek benim kastetmediğim farklı bir anlam yüklemeye çalışmışsın.

Anlaşılır, anlaşılırda Windows Defender ile anlayamazsın.
Benim son zamanlarda bilgisayarımda anlamsız bir yavaşlama takılma vardı 4 farklı antivirüs indirdim hiçbiri bir şey bulamadı. Aynısını sende yap. Hepsi ücretsiz deneme sürümü veriyor en son özellikte bir taraf bakalım.
Windows 7'de ne güzel ComboFix vardı, ahh ah.

Evet ComboFix çok iyiydi.

Arkadaşlar BitDefender ile taratmıştı 2 ay önce bir şey bulamamıştı. Şu zamana kadarda 3. parti br uygulama yüklemedim. Virüs var mıdır ?

Geri
Yukarı