Sistemde virüs olduğu nasıl anlaşılır?

aspenaX

Decipat
Arkadaşlar bir inject programı açtım ve Windows ile tarattığımda programın klasörü Google Chrome'da gözüküyor, bu virüs mü yediğim anlamına geliyor?

File: C:\Users\burak\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\Cache_Data\f_007895->Xenos64.exe

Yani demek istediğim şifrelerim falan çalındı mı demek oluyor Chrome'daki?

Wireshark gibi programlarla analizler yapılarak zararlı olup olmadığı tespit edilebilir. Fakat bu daha çok uzmanlar için bir yöntem. Siber güvenlik alanında kullanılıyor.

Kaspersky gibi bir AV çözümü ile tam tarama gerçekleştirin, sistemde zararlı mevcutsa temizleyecektir. Hemen ardından Hitman.Pro taraması da gerçekleştirebilirsiniz.

Yani demek istediğim şifrelerim falan çalındı mı demek oluyor Chrome'daki.

Belli olmaz, hesaplarınıza giriş denemesi vesaire oluyor mu?

Belli olmaz, hesaplarınıza giriş denemesi vesaire oluyor mu?

Hocam program çalışmayınca zaten virüs taraması yaptım Windows ile ve attığım mesajdaki programı virüs olarak buldu ve bu açtığım program ama klasörü indirilenlerdi Google Chrome'un cache klasörü değildi. Daha yeni açtım programı şu anlık bir giriş denemesi falan yok.

Hocam program çalışmayınca zaten virüs taraması yaptım Windows ile ve attığım mesajdaki programı virüs olarak buldu ve bu açtığım program ama klasörü indirilenlerdi Google Chrome'un cache klasörü değildi. Daha yeni açtım programı şu anlık bir giriş denemesi falan yok.

Cache klasöründe zararlı bulmasına önlem olarak tarayıcınızın çerezlerini ve önbelleğini silebilirsiniz. Sonrasında giriş yaptığınız platformlardan şifre değişimi de gerekli önlemi almanıza yarar.

Tavsiyem Windows Defender ile tarama yapmak yerine önce Kaspersky, sonrasında ise Hitman.Pro ile tarama yapmanızdır.

Cache klasöründe zararlı bulmasına önlem olarak tarayıcınızın çerezlerini ve önbelleğini silebilirsiniz. Sonrasında giriş yaptığınız platformlardan şifre değişimi de gerekli önlemi almanıza yarar.

Tavsiyem Windows Defender ile tarama yapmak yerine önce Kaspersky, sonrasında ise Hitman. Pro ile tarama yapmanızdır.

Hocam virüsü silmem için Kaspersky, Malwarebytes ve Hitman.Pro gibi programların iş göreceğini biliyorum. Benim demek istediğim bu programın Google'ın önbellek kısmında olması şifrelerimin çalındığı anlamına mı geliyor yoksa sadece programın bir kopyası ve antivirüs programı virüs olarak algıladığı için de olabilir mi?

Bu inject programı açtım dediğiniz, Chrome cache konumunda bulunan Xenos64.exe ise hayır, şifrelerinizi çalamaz.

Fakat, bu Xenos64.exe dosyası gerçekten bir zararlıysa, bu da bir virüs çalıştırdığınız anlamına gelir. Doğal olarak risk mevcut. Dosya temizse, bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı