PC'de yavaşlık ve her oyunda anlık FPS düşmesi HDD'nin işi mi?

Yüksek ihtimalle HDD gibi duruyor SSD'ye geçerseniz hızı fark edeceksiniz. Yüksek ihtimalle dropları da bir bakıma engellemiş olursunuz fakat diğer bileşenleri de yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.

Sistemim:
Intel Core i5 9400F
Gigabyte H310M h2.0
WD 1TB HDD
Gigabyte GTX 1650 Super
HyperX 2666MHz 8 GB RAM
Xigmatek kasa ve PSU
SSD sorununuzu yüksek ihtimalle çözecektir ayrıca RAM'inizi aynı modelden bir adet daha alarak 16 GB yapmanızı öneririm böylece dual channel olmasını ve bilgisayarınızın daha performanslı çalışmasını sağlamış olursunuz.

SSD sorununuzu yüksek ihtimalle çözecektir ayrıca RAM'inizi aynı modelden bir adet daha alarak 16 GB yapmanızı öneririm böylece dual channel olmasını ve bilgisayarınızın daha performanslı çalışmasını sağlamış olursunuz.
Her oyunda FPS drop yememi SSD'nin çözeceğini pek sanmıyorum. Emin misiniz? Bence sorun HDD'nin sıkıntılı olması. Pubg Lİte'da FPS Drop yenir mi bu sistemle?

Her oyunda FPS drop yememi SSD'nin çözeceğini pek sanmıyorum. Emin misiniz? Bence sorun HDD'nin sıkıntılı olması. Pubg Lİte'da FPS Drop yenir mi bu sistemle?
Ben CS:GO'da çok iyi bir sistemle anlık takılma yaşıyordum. SSD ile sorunum kökten çözülmüştü. Bu sistem Pubg'de takılma yaşamaz gibi duruyor grafik ayarları en yüksekte mi oynuyorsunuz?

Evet, yavaşlık bakımından SSD her zaman HDD'den öndedir, SSD bilgisayarı dahada hızlı yapar. 16 GB Ram yaparsanız sisteminizi dahada iyi verim elde edebilirsiniz. Size önerebileceğim eğer alıcaksanız SSD markası "Samsung" markasıdır. SSD'leri bana göre çok güzel, çoğu insana görede öyle zaten.

Sisteminiz 1080p de çoğu oyunu en yüksek ayarlarda oynabilecek bir bilgisayar. Windows kurulumunu temiz bir şekilde tekrar yapmayı deneyebilisiniz. Afterburner programı ile tüm göstergeleri açıp sorunun kaynağını anlama şansınız var. Disk hızı ölçümleri ve bad sector taraması yapabilirsiniz. Belkide sisteminiz kendini yeterince soğutamağı için aşırı ısınıyor olabilir.

Geri
Yukarı