PC'deki Oyunların Sesini DVD Playerdan Almak

HDCableGuy

Hectopat
Daha fazla  
Amaç:
Pc'imdeki oyunların sesini 5+1 surround dvd player'dan alabilmek ve tabi ki aynı anda tv üzerinden oyun oynamak.

Mevcut Donanımlar ve bağlantı noktaları:
1 adet HDMI çıkışlı PC
1 adet 5+1 surround DVD player, audio in, HDMI out, video out, antenna, scart to tv
1 adet TV philips 42 lcd ,3* HDMI, 1 scart, antenna, USB vb.

Mevcut yazılımlar:
PC üzerinde ASUS realtek audio isimli anakartımın sürücü CD'sinden gelen ses ayarlama yazılımı var ve orada da 5.1 surrounda ayarlı anakarttan ses çıkışı ancak PC'imde anakart dışında herhangi bir ses donanımı bulunmuyor. Ayrıca yazılım ayarlarını yanlış yapmış olabilirim. Bunu da gözününde bulundurun lütfen.

Nasıl bağladım?:
PC'yi HDMI bağlantısından TV'ye bağladım.
Bu arada DVD player'ın audio in'ini de TV'ye scart girişinden bağladım.

Ek bilgi: Normalde PC TV'den gayet güzel ses veriyordu. Normal çalışmasında DVD player'da radyo ve player kısmından ses çıkışı sağlayabiliyor, bilinen bir arızası yok.

Sorun: Bütün bağlantıları yaptım ama PC'nin sesini surround'dan alamıyorum.
Soru: Para harcamadan ve ek bir donanım kullanmadan elimdeki donanımı optimum nasıl kullanabilirim, nasıl çalıştırabilirim, neden ses alamıyorum?

***Fotoğraf ekleyecektim ama ekleyemedim, talep ederseniz eklerim***

3-5-MM-Male-Jack-to-AV-2-RCA-Male-Stereo-Music-Audio-Cable-Cord-AUX.jpg

Sivri olan ucu bilgisayarın kulaklık çıkışına takın, diğer kırmızı ve beyaz uçları da DVD' nin AUX girişine takın. Sistemi çalıştırın ve DVD yi AUX moduna alın.

Denememişim, en kısa sürede deneyip sizlerle paylaşacağım. Bu arada konu hakkında daha detaylı bilgi isteyen olursa ,sağlamak isterim. Bence Ev Sinema Sistemleri veya 5+1 'leri bilgisayara bağlamak veya 3 cihaz arasında bağlantı yapmak tecrübe etmemiş biri için kolay olmayabilir. system car, ufkumu açtınız....:)

Arkadaşlar pc ile dvd player ımı bağladım ve ses alıyorum "system car" arkadışımız sayesinde ancak 5+1 kanal ses alamıyorum başka bir deyişle arka 2 hoparlörden sen gelmiyor. Bir ses konfigürasyon yönetim programımı mı lazım başka bir ayar mı yapmam lazım bilemedim.Önerisi olan?

5+1'de sanal surround modu olması lazım. Biz DVD'ye girişi 2 kanal analog olarak yaptık, DVD'nin ayarlarını kurcalayın, ismi farklı geçiyor olabilir fakat mutkala surround modu gibi bir şey vardır.

Denememişim, en kısa sürede deneyip sizlerle paylaşacağım. Bu arada konu hakkında daha detaylı bilgi isteyen olursa ,sağlamak isterim. Bence Ev Sinema Sistemleri veya 5+1 'leri bilgisayara bağlamak veya 3 cihaz arasında bağlantı yapmak tecrübe etmemiş biri için kolay olmayabilir. system car, ufkumu açtınız....:)

Arkadaşlar pc ile dvd player ımı bağladım ve ses alıyorum "system car" arkadışımız sayesinde ancak 5+1 kanal ses alamıyorum başka bir deyişle arka 2 hoparlörden sen gelmiyor. Bir ses konfigürasyon yönetim programımı mı lazım başka bir ayar mı yapmam lazım bilemedim.Önerisi olan?
Ya kardesim bunlar bos is normal hoporleri pc ye bagla ne gerek var

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı