PC'den çok yüksek seviyede ses gelmesi normal mi?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, lafı uzatmadan konuya geçeyim. Bilgisayarımdan çok ses geliyor yani normal fan sesi değil. Nasıl diyeyim böyle hastanelerdeki makinelar olur ya motor sesi gibi. Normal mi bilmiyorum parçalar bayağı eski.

Peki beni rahatsız etmiyorsa öyle kalması sorun yaratır mı. Patlama yada kısa devre tarzı bişey olurmu.
Hocam sağlıklı olmadığı için elbette ileriye dönük sıkıntı yaratır. Ancak patlama gibi olaylar olurmu bilmem. Şalter atar veya kısa devre gibi olaylar olabilir. Yangın veya patlama gibi şeylerde olabilir ancak onlar diğer ihtimallere göre daha düşük. Ancak bu şekilde kullanmazsanız iyi olur. Dediğim gibi yüksek ihtimalle PSU'dan geliyordur.

Peki beni rahatsız etmiyorsa öyle kalması sorun yaratır mı? Patlama ya da kısa devre tarzı bir şey olur mu?

Sesi çıkartan fanlar ise ve bu ses seni rahatsız etmiyorsa sorun yok. Ama eğer ses PSU'dan geliyorsa bunun iki nedeni vardır. PSU tozlandığı için ses geliyor olabilir. Ya da PSU'nun ömrü bitmiştir. PSU temizliği yaptıktan sonra tekrar bir dene. Eğer ses geliyorsa PSU'yu kesinlikle değiştirmeni tavsiye ederim. 2 gün sonra bir bakarsın ekran kartın yanmış. Sonra keşke değiştirseydim dersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı