PC'den Google Play Mobile için sanallaştırma olmadan kullanılabilir mi?

Zyxron

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir konu hakkında yardımınız gerekli o sebepten dolayı buradayım.
Biliyorsunuz ki son zamanlarda Google Play Mobile pclere geldi ve oradaki oyunları PC'den oynayabilecegi, Z bende mobil oyunları seven birisi olarak indirdim ancak sanallaştırmayı açmalısınız uyarısı geldi.
YouTube'dan birkaç video izledim ve işlemcimin sanallaştırma özelliği olup olmadıgına baktım şu anki sistemimde Ryzen 3 4100 var sanallaştırma desteği görünmüyor ancak benmi eksik bakmışımdır veya bunun başka bir çaresi var mı? Yani sanallaştırmadan Google Play mobilden oyun oynayamaz mıyım?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir konu hakkında yardımınız gerekli o sebepten dolayı buradayım.
Biliyorsunuz ki son zamanlarda Google Play Mobile pclere geldi ve oradaki oyunları PC'den oynayabilecegi, Z bende mobil oyunları seven birisi olarak indirdim ancak sanallaştırmayı açmalısınız uyarısı geldi.
YouTube'dan birkaç video izledim ve işlemcimin sanallaştırma özelliği olup olmadıgına baktım şu anki sistemimde Ryzen 3 4100 var sanallaştırma desteği görünmüyor ancak benmi eksik bakmışımdır veya bunun başka bir çaresi var mı? Yani sanallaştırmadan Google Play mobilden oyun oynayamaz mıyım?

İşlemciniz sanallaştırmayı desteklemekte.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-04-01-48-31-440-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-04-01-48-31-440-edit_com.android.chrome.jpg
    306,2 KB · Görüntüleme: 32

Hocam sanallaştırma kısaca kullandığınız Emulator'un (Google Play gibi), sanki kendi belleği ve kendi işlemcisi varmış gibi çalışmasına olanak sağlıyor. Bu da Emulator'un daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Sanallaştırma açmadan Emulatorlari kullanabilirsiniz. Tabii kullandığınız uygulama bunu zorunlu kılmıyorsa. Tek dezavantajı olması gerekenden daha düşük performans almanıza sebep olur.

Ek olarak Google Play Games uygulamasını birkaç bilgisayarda denedim. Oyunda oynadım. Bu sanallaştırmayı açın demesi sanırım bir hatadan kaynaklanıyor. Evet daha iyi bir performans için açmamız lazım fakat. Sanallaştırmalar açık olmasına rağmen hala sanallaştırmayı açın uyarısı veriyor. Oyun oynarken de sanallaştırmayı kullanıyor mu kullanmıyor mu anlayamadım. Daha Beta sürecinde olduğu için yakın zamanda sanallaştırma uyarısını düzeltirler. Sizde Emulator'u daha performanslı kullanabilmek için sanallaştırmayı açın. Açık mı, kapalı mı diye Görev yöneticisine girip Performans'tan CPU sekmesine tıklayıp sağ alttan sanallaştımanın etkinliğine bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı