PC'den PlayStation'a geçilir mi?

Levoo

Kilopat
Makaleler
2
Bilgisayar almayı düşünüyordum o iş yatacak gibi.

Bütçem 3 bin TL'ye kadar çıkabilir.
İlk defa konsol alacağım en iyi hangisi? Neyi almam gerek? Ayrıca PC'ye çok alıştım. Aimim iyi idi. Playstation'da klavye ve mouse kullanabiliyor muyuz? Teşekkürler.

3 bin liraya konsol tek başına olmaz zaten. 2 bin TL'yi geçmeyecek şekilde PS4 Pro alabilirsin, geriye kalan 1000 TL ile de yanına oyun ya da VR gibi eklentileri alabilirsin. Bildiğim kadarıyla klavye mouse takılıyor, arkadaşım klavye mouse ile Fortnite oynamıştı :DD Fiyatına 2000 TL dedim ama ucuzlamış olabilir. İyi günler

Bence ikisinin de zevki ve oyun oynama hissiyatı apayrı. Yani bilgisayarı bırakıp direk PlayStation'a geçersen bir süre sonra özlem duyabilirsin.

X Box'lar Playstation'un yanında sönük kalıyor. Önerim 1440p bir televizyon ile PS4 alman.

İlk defa konsol alacağım en iyi hangisi?
Türkiye pazarında PlayStation çok yaygın. Xbox diye birşey yok Türkiye'de.

Neyi almam gerek?
Almışken PS4 PRO almalısın. Ama olmuyorsa Slim kasa alınabilir

Ayrıca PC'ye çok alıştım. Aimim iyi idi. Playstation'da klavye ve mouse kullanabiliyor muyuz?
Hayır. Ayrı aparatlar var ama gerek yok. Zaten 1 ay içinde alışıyorsun. Sık sık FPS oyunu oynadıkça daha iyi oynadığını fark edeceksin. Birde konsolda aim hack var. :). Nişan aldığında lak diye üstüne kitleniyor. O yüzden çok zorlanmazsın.

AAA oyun oynayacaksanız önerim konsol olacaktır fakat CS, LOL gibi oyunlar oynayacaksan mecburen bilgisayar kullanmak zorundasın. Konsol seçimi olarak tabii ki Playstation 4 veya Xbox One ikisinden birini seçeceksin. Bu biraz arkadaş çevrene bağlı ki Türkiye'nin %80-%90'ı Playstation 4 kullanıyor. Nintendo tarafı çok daha farklı kalıyor, Nintendo'yu almak için yanında başka bir konsol ya da bilgisayar daha gerekiyor çünkü oyunlar ve kendisi sınırlı. Ben de konsollara geçmek istiyorum fiyattan dolayı ama hayatım boyu bilgisayar kullandım, vazgeçemiyorum.

Bilgisayar bileşenleri şuan kur sebebiyle aşırı derece kar payı yükseltilmiş şekilde satılıyor.
Bundan kaynaklı PS4 PRO alıp yoluna devam et. İndirimleri takip ederek oyunlara sahip olabilirsin.

Bilgisayar sistem önerisi bekliyorsan eğer hazır sistem tavsiyesi gelecektir büyük ihtimalle. İtopya, Sinerji, Teknobiyotik üzerinden hazır birkaç sistem indirimli olarak satılıyor.

İlk defa konsol alacağım en iyi hangisi?
Türkiye pazarında PlayStation çok yaygın. Xbox diye birşey yok Türkiye'de.

Neyi almam gerek?
Almışken PS4 PRO almalısın. Ama olmuyorsa Slim kasa alınabilir

Ayrıca PC'ye çok alıştım. Aimim iyi idi. Playstation'da klavye ve mouse kullanabiliyor muyuz?
Hayır. Ayrı aparatlar var ama gerek yok. Zaten 1 ay içinde alışıyorsun. Sık sık FPS oyunu oynadıkça daha iyi oynadığını fark edeceksin. Birde konsolda aim hack(assist) var. :). Nişan aldığında lak diye üstüne kitleniyor. O yüzden çok zorlanmazsın.

Xbox'un tek artısı, Xbox Gamepass ve EA Access. Başka bir olayı yok.

Türk Lirasının değersizliği ve diğer başlıca sebeplerden ötürü donanım fiyatları astronomik seviyelere ulaştı. Dolayısı ile bu zamanda Türkiye şartlarında oyun oynamak maksadı ile PC toplamanın hiçbir mantığı kalmadı kesinlikle.

Bugünkü şartlarda avantajlı olan konsol/konsol oyunculuğudur. Size tavsiyem 2300 liraya PS4 Pro satın alıp paranızın geri kalanı ile de arzu ettiğiniz oyunları satın alıp keyfinize bakmanız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı