PC'den TV'ye Kablosuz Görüntü Aktarma

kiwilee

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Masaüstü bilgisayarımdan Smart TV'ye kablosuz olarak görüntü aktarmak istiyorum. Bunun için ne yapmam veya ne almam gerekiyor. Ayrıca kablosuz olarak sadece görüntü mü yoksa hem ses hem görüntü mü aktarıyor ?

PRA-LX1 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örnek olarak telefonunuz Samsung, TV'nizde Samsung ise eşleştirme ile Youtube'den sadece bir tuşa basarak kablosuz aktarma yapabiliyrosunuz. Sorununuz cevabı sanırım eşleştirme olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ ayarlarında TV görülüyor olmalı. Ya da denetim masasında aygıtlar ve yazıcılar kısmında. Tabii hem TV hem de bilgisayar aynı ağa bağlı olmalı. Ben kendi televizyonumu görebiliyorum. Fakat TV' de yayın işini denemedim. Aygıtlar kısmından TV cihazını bulup özellikler kısmına falan bir bakın derim. Ben de merak ettim şimdi. Akşam denerim.

LG-D855 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Merhabalar.
Masaüstü bilgisayarımdan Smart TV'ye kablosuz olarak görüntü aktarmak istiyorum. Bunun için ne yapmam veya ne almam gerekiyor. Ayrıca kablosuz olarak sadece görüntü mü yoksa hem ses hem görüntü mü aktarıyor?

Intel Widi ya da benzeri teknolojiye sahip bir cihaziniz olmasi lazim görüntüyü aktarmak icin, ayrica hem ses hem görüntü aktarabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse ben LG TV'de smartshare'ye basiyorum baska cihazdan görüntü ala basiyorum ve taramaya basliyor. Tarama esnasinda PC'den Windows + P basip görüntüyü wireless ile aktar diyince cihazlar birbirini taniyor. Eger uyumlu cihazlariniz varsa cok basit bir islem aslinda.

@Neşeli Enginar' ın dediği gibi Intel WiDi destekli cihaz şart.

Diğer bir seçenek ise masaüstü bilgisayara bir Wi-Fi adaptörü takıp, ağa onunla bağlanmak. Sonrası şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Sony Bravia bir TV ile denenmiş. Samsung, LG cihazlarda da benzer ayarlar vardır sanırım.

Cevaplar için teşekkürler.
Televizyonum Vestel in ama hangi model tam bilmiyorum. Telefondan Youtube da tek tuşla yansıtabiliyorum. Benim yapmak istesiğim masaüstü bilgisayarımdan da aynısı yapabilmek.

@Neşeli Enginar' ın dediği gibi Intel WiDi destekli cihaz şart.

Diğer bir seçenek ise masaüstü bilgisayara bir Wi-Fi adaptörü takıp, ağa onunla bağlanmak. Sonrası şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Sony Bravia bir TV ile denenmiş. Samsung, LG cihazlarda da benzer ayarlar vardır sanırım.
Wi-Fi bağlamak lazım PC ye

Aradan bayağı bir zaman geçmiş fakat benim de bir sorum olacak smart tv kullanıyorum tv de yehua anycast isimli bir aygıt kullanıyorum telefon, tablet gibi cihazların haricinde masaüstü bilgisayarımdan chromecast ile masaüstünü yansıtabiliyordum fakat son zamanlarda yapamaz oldum desktop bir bilgisayarı nasıl aynı ağa bağlı olan smart tv ye aktarabilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı