PCI 3.0 Anakart için GTX 1650 vs RX 6500XT

nikama

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimdeki GTX 1650 kartı satıp RX 6500 XT almayı planlıyorum fakat bu kart 64 Bit bir sıkıntı oluşturur mu?

Not: Anakartım PCI'e 3.0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kesinlikle 6500. Pci 3 de olsa üzmeyecektir. Arada iyi bir fark var.

Merhaba arkadaşlar, elimdeki GTX 1650 kartı satıp RX 6500 XT almayı planlıyorum fakat bu kart 64 Bit bir sıkıntı oluşturur mu?

Not: Anakartım PCI'e 3.0.
Üstüne para verilmeyecekse tamam kartı güncel hale getirmiş olursunuz ama hem masraf yapıp hem PCIE 3.0 üzerinde RX6500 kullanacaksanız yazık olur bir performans farkı görmeden para ödemiş olursunuz.

6500XT çok eksik bir kart. Encoder bile yok. Almanızı önermem. Ben sizin yerinizde olsam biraz daha bekler, PCI-e 4.0'a geçerdim.

Kullanılır. Ben kullanıyorum gayet güzel performans alıyorum. Zaten PCI 4 olsa bile Max 2 FPS artar.

6600'u yine bir şekilde 3.0'da kullanırsın ama 6500 XT üzer. Kartın hem 4 GB VRAM'i var, hem de üzerine gidip 3.0 X8 hızında kullanırsan FPS düşmeleri ve input lag kaçınilmaz oluyor. RX 6600'de 8 GB VRAM olduğu için bir nebze kurtarır yine. Tecrübem olduğu için söylüyorum bunu.

6600'u yine bir şekilde 3.0'da kullanırsın ama 6500 XT üzer. Kartın hem 4 GB VRAM'i var, hem de üzerine gidip 3.0 X8 hızında kullanırsan FPS düşmeleri ve input lag kaçınilmaz oluyor. RX 6600'de 8 GB VRAM olduğu için bir nebze kurtarır yine. Tecrübem olduğu için söylüyorum bunu.
Ben de kullandım hocam. Pci 3 anakart ve işlemcim var 6600 almadan önce 6500 kullandım 1 sene kadar. Callisto Protocol Days gone Dying Light 2 gibi oyunları orta ayarda sorunsuz oynattı kart bana. Cyberpunk da oynamıştım yine orta ayarlar. Öyle çok kötü değil yani. 1650 ile arasında 7 8 fps var bana kalırsa geçmeye değmez ama illaha alacaksa 6500 yine iş yapar. Ama gereksiz para israfı olur 7 8 fps için.

Geri
Yukarı