PCI Basit İletişim Denetleyicisi ve SM Bus Denetleyicisi Sürücüsü

Cihan Özbey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aygıt Yöneticisinde bu ikisinin yanında ünlem işareti vardı. Sanırım sürücüleri yüklü olmadığı için sürücüleri bulabilir misiniz?
PCI Basit İletişim Denetleyicisi Donanım Kimlikleri:

PCI\VEN_8086&DEV_9C3A&SUBSYS_369E17AA&REV_04
PCI\VEN_8086&DEV_9C3A&SUBSYS_369E17AA
PCI\VEN_8086&DEV_9C3A&CC_078000
PCI\VEN_8086&DEV_9C3A&CC_0780

SM Bus Denetleyicisi Donanım Kimlikleri:

PCI\VEN_8086&DEV_9C22&SUBSYS_369E17AA&REV_04
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&SUBSYS_369E17AA
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&CC_0C0500
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&CC_0C05

Kullandığınız cihaz laptop mu? Eğer laptop ise marka model belirtin.

Aşağıdaki sürücüyü yüklemeniz yeterli olacaktır.

Oldu mu? olmadıysa belirtin ona göre dosyalarını atayım fakat yükleyip kurduktan sonra düzelmesi gerekir. Bunu belirtirseniz sevinirim.

Aşağıdaki sürücüyü yüklemeniz yeterli olacaktır.

Hocam kurdum ardından yeniden başlatıım ancak PCI Basit İletişim Denetleyicisinde hala ünlem işareti var

Hocam kurdum ardından yeniden başlatıım ancak PCI basit iletişim denetleyicisinde hala ünlem işareti var.
O sürücü için de bunu kurup aynı şekilde yeniden başlatın.

Son düzenleme:
PCI basit iletişim denetleyiciden bunu buldum:Destek Intel® Management Engine

SM bus sürücüsü:Intel® Chipset Yazılımı Yükleme Uygulaması için indirmeler

Sanırım Intel sürücüleri yüklü değil bunlardan dene olmasssa Windows Update'deki Intel managmeti indir benim sürücü PCI basit iletişim denetleyici sürümü Update deydi.

Merhabalar kerim bey PCI için doğru kaynak belirttiniz ikincisi SM bus sürücüsü için verdiğinizi kurmasıyla çözüme varamayacakdır bende denedim ve SM bus sorunu aslında Synaptics mouse driverından kaynaklandığını gördüm bu sorunun çözümünü PCI\VEN_8086&DEV_9CA2&CC_0C05 download driver for Windows 10 x64 bu siteye girdim ıp dosya indir kısmını indirdim klasör içindede Synaptics SM bus Controller diye geçiyordu aygıt yöneticisine girip elle yükleme dosyasını seçtiğim anda otomatik kurdu ve soru işareti gitti ve normal şekilde çalışıyor chipset ile ilgili bir durum olmadığını öğrendim indirdiğim dosyayı inceledim ve Synaptics işaretçi fare dosyası olduğunu keşfettim. Resimdeki yeri indirdiğim dosya içindeki uygulama açtı ve chipset ile ilgili bir durum olmadığını gördüm. Yada SM bus Controller geniş kapsamlı bir sürücü olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNGe.PNG
    Ekran Alıntısı.PNGe.PNG
    159,2 KB · Görüntüleme: 69

Yeni konular

Geri
Yukarı