PCI-e 8 pin güç kablosu temassızlığı performansı etkiler mi?

Alpha Frozen

Hectopat
Bilgisayarımı satın aldığım ilk gün PCI-e 6+2 pin güç kablosu tam oturmamıştı ve ben bunu fark etmemiştim, oyunlarda FPS droplar yaşıyordum (hala daha yaşıyorum) ve o gün monitöre görüntü bir gelip bir gidiyordu. Bu kabloyu tam takamamak ekran kartına veya sisteme zarar verir mi? PC geldiğinden beri ve şu anda yaşadığım FPS dropların nedeni acaba o olabilir mi? Birkaç gün böyle kullandım sonra dibine kadar soktum. Bahsettiğim kablo bu, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

image0.png

Çözüm
Bilgisayarımı satın aldığım ilk gün PCI-e 6+2 pin güç kablosu tam oturmamıştı ve ben bunu fark etmemiştim, oyunlarda FPS droplar yaşıyordum (hala daha yaşıyorum) ve o gün monitöre görüntü bir gelip bir gidiyordu. Bu kabloyu tam takamamak ekran kartına veya sisteme zarar verir mi? PC geldiğinden beri ve şu anda yaşadığım FPS dropların nedeni acaba o olabilir mi? Birkaç gün böyle kullandım sonra dibine kadar soktum. Bahsettiğim kablo bu, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

Eki Görüntüle 424483
Zarar vereceğini düşünmüyorum. Ama dropların sebebi o değil bence.

Eki Görüntüle 424483
Zarar vereceğini düşünmüyorum. Ama dropların sebebi o değil bence.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı