PCI-e riser önerisi

Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R9 5950X
XFX 6950 XT
Rog Crosshair Dark Hero
G-Skill Trident Z Neo 64 GB 3600 mHz CL 16
2 x Samsung 980 Pro 1TB PCI-e 4 Nvme
2 x 2TB WD Blue HDD
Asus Thor 1200W Platinium
Asus Rog Ryujin II 360 AIO
Phanteks Evolv-X Case
Merhabalar arkadaşlar. Yeni toplayacağım sisteme riser kablo almayı düşünüyorum. Piyasada çoğunlukla PCI-e 3.0 riser kablolar var. Kasa "Phanteks" olduğu için kabloyu da aynı markadan alacaktım. Şu anda kasada kullanacağım parçalar:

ASUS X570 Dark Hero anakart.
AMD Ryzen 9 5950X işlemci.

Ve görüntü alabilmek için şu anlık Aorus GTX 1060 ekran kartı. Bu kartı ileride ROG STRIX 3090 ile değiştireceğim.
Alacağım kablonun 3.0 veya 4.0 olması ne gibi bir fark yaratır? Performans kaybı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasada ki birçok riser kablo 3.0 destekli. Ben PCI 4.0/3.0 arasında 4-10 FPS farkı gördüm. Uyduruk riser kablo almanı tavsiye etmem. Cooler Master V.2 aparatı ve riser kabloyu birlikte monte ettim. İlla dikey aparatı al demek istemiyorum ancak riser kablo konusunda memnunum öneririm.

Kasa Phanteks olduğu için ve genellikle parçaları anarkat-PSU-AiO gibi şeyleri tek marka aldığım için onu da Phanteks almayı düşündüm. İnceleme yaptıktan ve araştırdıktan sonra ASUS'ya da Phanteks arasında karar verip tecrübemi de burada paylaşırım. Teşekkür ederim cevapladığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı