PCI-e Wi-Fi kart önerisi

MstfGrms95

Decapat
Selamlar. Sistemim için PCI-e Wi-Fi kary önerisi almak istiyorum. Modemim 2.4 GHz destekli TTNET Tılgın modem. İnternetim TTNET 50 Mbps. 1 ay sonra taahhüdüm bitince Millenicom 100 Mbps internete geçiş yapacağım. Sistemim;
  • ASUS TUF B450 GAMING Plus
  • Ryzen 5 2600
  • Saphirre RX 590
  • Corsair 8x2 300MHz RAM
  • FSP 700W PSU
  • Adata 960GB SSD
  • Sharkoon RGB TG5

Merhabalar. Bahsettiğiniz Wi-Fi kartları PCIe x1 olarak geçen küçük slotlara mı, yoksa x16 slotlara mı takılıyor (ekran kartı takılan). Ben de böyle bir şey alabilirim, anakartımda 3 adet PCIe x1 slotu var ve ne işe yarıyorlar/ne için kullanılabilirler bilgim yok. Genel olarak PCI girişi hakkında bilgim yok.

Ben 3 sene kadar önce Asusun PCE-N15 modelini almıştım, sıkıntısız kullanıyorum. Şimdi yenileri çıkmış. İşini göreceğini düşünüyorum.

Merhabalar. Bahsettiğiniz Wi-Fi kartları PCIe x1 olarak geçen küçük slotlara mı, yoksa x16 slotlara mı takılıyor (ekran kartı takılan). Ben de böyle bir şey alabilirim, anakartımda 3 adet PCIe x1 slotu var ve ne işe yarıyorlar/ne için kullanılabilirler bilgim yok. Genel olarak PCI girişi hakkında bilgim yok.
Küçük slotlara takılıyor benim bildiğim :)
Ben 3 sene kadar önce Asusun PCE-N15 modelini almıştım, sıkıntısız kullanıyorum. Şimdi yenileri çıkmış. İşini göreceğini düşünüyorum.
Peki modeminizi hangi frekansta kullanıyorsunuz ? 2.4 ghz mi 5 ghz mi ? Oyunlarda herhangi bir ping sorunu yaşıyor musunuz ? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı