PCI-e Wi-Fi kart önerisi

MstfGrms95

Decapat
Selamlar. Sistemim için PCI-e Wi-Fi kary önerisi almak istiyorum. Modemim 2.4 GHz destekli TTNET Tılgın modem. İnternetim TTNET 50 Mbps. 1 ay sonra taahhüdüm bitince Millenicom 100 Mbps internete geçiş yapacağım. Sistemim;
  • ASUS TUF B450 GAMING Plus
  • Ryzen 5 2600
  • Saphirre RX 590
  • Corsair 8x2 300MHz RAM
  • FSP 700W PSU
  • Adata 960GB SSD
  • Sharkoon RGB TG5

Merhabalar. Bahsettiğiniz Wi-Fi kartları PCIe x1 olarak geçen küçük slotlara mı, yoksa x16 slotlara mı takılıyor (ekran kartı takılan). Ben de böyle bir şey alabilirim, anakartımda 3 adet PCIe x1 slotu var ve ne işe yarıyorlar/ne için kullanılabilirler bilgim yok. Genel olarak PCI girişi hakkında bilgim yok.

Ben 3 sene kadar önce Asusun PCE-N15 modelini almıştım, sıkıntısız kullanıyorum. Şimdi yenileri çıkmış. İşini göreceğini düşünüyorum.

Merhabalar. Bahsettiğiniz Wi-Fi kartları PCIe x1 olarak geçen küçük slotlara mı, yoksa x16 slotlara mı takılıyor (ekran kartı takılan). Ben de böyle bir şey alabilirim, anakartımda 3 adet PCIe x1 slotu var ve ne işe yarıyorlar/ne için kullanılabilirler bilgim yok. Genel olarak PCI girişi hakkında bilgim yok.
Küçük slotlara takılıyor benim bildiğim :)
Ben 3 sene kadar önce Asusun PCE-N15 modelini almıştım, sıkıntısız kullanıyorum. Şimdi yenileri çıkmış. İşini göreceğini düşünüyorum.
Peki modeminizi hangi frekansta kullanıyorsunuz ? 2.4 ghz mi 5 ghz mi ? Oyunlarda herhangi bir ping sorunu yaşıyor musunuz ? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı