Çözüldü PCI-e X16 slotunda X2 çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SwuxN

Hectopat
Daha fazla  
EVGA GTX1070 sc Black acx3.0 ekran kartım var ancak bundan yaklaşık 1 ay önce Intel chipset driverı yükledim, BIOS'u güncelledim falan hemen arkasından Kingdom Come: Deliverance, mhw, BF5 gibi oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaşadım 1 aydır arayıp bulamadığım cevabı bana GPU-Z programı verdi, PCI-e X16 slotunda takılı olan kart sürekli olarak X2 de çalışıyor. BIOS ayarlarına baktım clock gating açıktı kapattım düzeldi tekrar X16 da çalışıyordu ama bugün açtım X2 de çalışıyordu kartı söktüm başka slota taktım gene X2 çıkardım kendi olduğu slota geri taktım bu sefer de X16 da çalışıyordu bir de GPU BIOS sürümüne baktım normal 1070 BIOS'u yüklü flashlamak gerekir mi?
2 gün x16 da çalıştırmayı başardım ama bugün x4 de çalıştı benim kafam iyice karıştı aga bundan anlayan hiçmi yok ya
SORUNU ÇÖZDÜM: Nasıl çözdün derseniz ekran kartını yerinden çıkarttım ve bu girdiği yerdeki altın rengi olan pin mi deniyor neyse artık onları 2007 de bi forumda bulduğum arkadaşın tavsiyesiyle bildiğimiz silgi ile bi güzel sildim taktım x16 da çalıştı allam kafayı yicem bu ne saçma sorun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı