PCI Express 4.0 desteği olan uzun vadeli anakart tavsiyesi

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar, PCI Express 4.0 desteği olan ileriye dönük bir anakart tavsiye edebilir misiniz? Anakart konusunda uzun yıllar yeni çıkacak işlemcilere destek verecek olmasıda aynı zamanda önemli bir detay benim için. Sanırım bu detaydan dolayı Intel mantıklığı değil, zira sürekli anakart değiştirme imkanım olamaz. O yüzden PCI Express 4.0 desteği olan ve gelecekte çıkacak olan işlemcilere tam performans ve destek veren bir yonga seti tercihimdir.
Bu arada intel tabanlı anakartlar PCI Express 4.0 desteği sunuyorsa onları da yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
AMD daha ne kadar götürür bilemem ama Intel 12. Nesilde anakart değişimi yapıp 1700 pine geçicek AMD içinse 5. Nesil Ryzenler soketi belli değil şu an için ikiside eşit gibi gözüküyor. Ama F/P olarak Ryzen.

Görmez. Ben B550 dedim, sizin attığınız modelde B460 var. Ayrıca Intel anakart o, AMD işlemci takılamaz.
Abi intel olduğu için sormuştum zaten, bir ümit intelde bu seri uzun yıllar iş görür mü acaba diye, PCI Express 4.0 bunda da gözüküyor çünkü. Ama tabi yeni bir işlemci çıkınca anakart değiştirmek istememem detayı da ayrı bir kısım. Teşekkür ederim abi. B550 artık tek yönüm olacak gibi.

Geri
Yukarı