PCI-Express 4.0 M.2 SSD önerisi

balp

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni sistemim için 1TB PCI-Express 4.0 SSD almak istiyorum. Fakat pek bi bilgim olmadığı için kafama göre almak istemedim. Bütçe: 2500 - 2600 Arası.

Sistem özellikleri;
*
Anakart: MSI B550 TOMAHAWK
Ram: 16GB CL16 DDR4 3600MHz RAM
Ekran kartı: RTX 3060
Güç kaynağı: XPG CORE REACTOR 650W GOLD+

Merhaba yeni sistemim için 1TB PCI-Express 4.0 SSD almak istiyorum. Fakat pek bi bilgim olmadığı için kafama göre almak istemedim. Bütçe: 2500 - 2600 Arası.

Sistem özellikleri;
*
Anakart: MSI B550 TOMAHAWK
Ram: 16GB CL16 DDR4 3600MHz RAM
Ekran kartı: RTX 3060
Güç kaynağı: XPG CORE REACTOR 650W GOLD+
4.0'a ihtiyacınız neden var? Eğer bu hızları gerçekten kullanabileceğiniz bir iş yapmayacaksanız benim önerim:
2TB olduğu için.

Crucial P5 Plus önerebilirim.

Crucial P5 Plus 1 TB - Amazon

4.0'a ihtiyacınız neden var? Eğer bu hızları gerçekten kullanabileceğiniz bir iş yapmayacaksanız benim önerim:
2TB olduğu için.
UD70, QLC yapılı bir depolama birimidir. En çabuk aşınabilen bellek türüdür.

Crucial P5 Plus önerebilirim.

Crucial P5 Plus 1 TB - Amazon

UD70, QLC yapılı bir depolama birimidir. En çabuk aşınabilen bellek türüdür.
Haklısınız da dediğim gibi yapılacak işe göre. Eğer sadece oyun depolama alanı olarak kullanılacaksa sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

2TB olduğu için.

Oyun , yayın ve render amalı kullancağım.

Oyun , yayın ve render amalı kullancağım.
Sadece depolama alanı olarak kullanılmayacaksa attığım diğer SSD'lere bakmak daha mantıklı.
Oyun oynamak ve yayın yapmak için attığım 2TB SSD daha iyi olacaktır fiyat açısından. Fakat sürekli render işi ile uğraşacaksanız diğer 1TB SSD'leri almak daha mantıklı. Ömür farkı var çünkü aralarında.

Sizce MP 600 Pro mu yoksa 980 Pro mu? Ufak bir araştırma yaptım çoğunluk olarak MP 600 öneriliyor çünkü 980 Pro'da dram yokmus.
Sadece depolama alanı olarak kullanılmayacaksa attığım diğer SSD'lere bakmak daha mantıklı.
Oyun oynamak ve yayın yapmak için attığım 2TB SSD daha iyi olacaktır fiyat açısından. Fakat sürekli render işi ile uğraşacaksanız diğer 1TB SSD'leri almak daha mantıklı. Ömür farkı var çünkü aralarında.

Zaten 1TB'lik bir SSD tercih etmeyi düşünüyorum 2TB benim için çok fazla.
Corsair MP600 Pro - Force bakılabilir

Pro modeli aklıma çok yatıyor sanırım bütceme göre alınabilecek en iyi SSD

Sizce MP 600 Pro mu yoksa 980 Pro mu? Ufak bir araştırma yaptım çoğunluk olarak MP 600 öneriliyor çünkü 980 Pro'da dram yokmus.

Zaten 1TB'lik bir SSD tercih etmeyi düşünüyorum 2TB benim için çok fazla.
980'de DRAM yok, 980PRO ile MP600 PRO neredeyse aynı. Fakat aralarında çok fiyat farkı yok istenilen alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı