PCI Express 4.0 NVMe M.2 SSD önerisi

331494

Hectopat
Sistemime PCI Express 4.0 NVMe M.2 SSD eklemek istiyorum (Anakart x570 Dark Hero). Zaten hali hazırda 1tb (Samsung Evo 970 Plus) var ve doldu, bir tane de 2tb alayım ve bir daha uğraşmayım diyorum. Dayım yurtdışından getirecek ürünü, hem markanın güvenilir olması hemde 4.0 lar arasında en ucuzları olması sebebiyle Corsair Force MP600 ve Corsair MP600 Core arasında kaldık. İkisi arasında 5 Euro kadar fark var.

Ucuz olan MP600 modeli (Okuma Hızı: 4250MB/s - Yazma Hızı: 4950MB/s) pahalı olan ise MP600 Core modeli (Okuma hızı 4950 MB/s Yazma Hızı 3700 MB/s).

Bu açıdan bakınca MP600 modeli ucuz ol. Masına dağmen MP600 Core modelinden daha iyi duruyor. Bu yüzden MP600 seçeceğiz ama bu ürünü kullanarak sorun yaşayanlar var mı? Kronik sorun gibi bir şey duyan var mı? Bunlar haricinde "daha iyi" diyerek önerebileceğiniz başka bir SSD var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim önerileriniz için. Aslında ben 3.0 düşünüyordum ama dayım "almışken 4.0 alalım" diyince vazgeçtim. Yoksa 970 Evo Plus alacaktım tekrar.
Mantıken doğru bir yaklaşım. Sonuçta anakartınız bu desteği sağlıyor. Teknoloji ürünlerinin fiyatları global pazarda da artıyor. İmkan varken bunu kullanmak lazım.

Geri
Yukarı